Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A koreait vagy a németet...

A koreait vagy a németet tanulnátok meg hamarabb?

Figyelt kérdés

Koreait már tanultam így nem a nulláról kezdeném el.

Azt mondják, hogy a némettel jobban járnék mert az kell, s azzal többre viszem.

De én először megszeretnék tanulni koreaiul majd csak utána németül.



2021. ápr. 11. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked a koreai tetszik, akkor tanuld azt. Mivel közel vagyunk a németül beszélő országokhoz, ezért tényleg nagyobb haszna van, de ez legyen a te döntésed.

Ha esetleg olyan elképzelésed van, hogy koreai tolmács is lehetsz, azért nem éri meg, mert mindenki tud angolul. Német tolmácsra szintén nincs szügség, de esetleg a munkalehetőségek megnyílhatnak előtted külföldön.

2021. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ. Tolmács nem igazán szeretnék lenni. Németet is meg szeretném tanulni csak a sorrenden gondolkozom, hogy melyik lenne a megfelelőbb elsőre. S melyiket tudnám megtanulni majd az egyetem évei alatt.

Köszönöm szépen mégegyszer a válaszodat

2021. ápr. 11. 22:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kezd azzal, amit jobban szeretnél, igazából nincs értelme mást erőltetni. én nagyon agyaltam rajta, hogy 15 kreditért felveszek egy japán kurzust egyetemen (külföld), de annyira oroszul akarok először tanulni, hogy hagytam a francba. ettől még szeretnék japánul is tanulni, csak először oroszul.
2021. ápr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal kezdd, amelyiket szívesebben tanulod, amelyik jobban érdekel. Én mindkettőt tanulom évek óta, de mindig is inkább a koreai felé húzott a szívem, így arra fektettem nagyobb hangsúlyt. Viszont most egyetemen eljött az a pont, hogy a szakom miatt a németet kell jobban hajtani😅
2021. ápr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Hát itthon szerintem a koreainak "nincs sok értelme", pl állásinterjún max meglepődnek, de előbb vesznek fel valakit angol és vagy német nyelvtudással.


Fizetésen nem hiszem, hogy meglátszana, hogy van egy koreai nyelvvizsgád, ha csak nem olyan területen dolgozol amihez kell.


De jobb egy olyan nyelvet tanulni ami tetszik, mint ami nem.

2021. ápr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Koreainak nincs sok értelme ? Jártál te már Komáromban ? Rengeteg koreai van és csak úgy keresik a koreaiul beszélő munkaerőt.
2021. ápr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
És mint tudjuk mindenki Komáromba vágyik a sok lehetőség miatt! Komárom a földi paradicsom, bárhol is van! xD
2021. ápr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Azt az állítást cáfolnám, hogy minden koreai tud angolul, ez egyáltalán nincs így, koreaiaktól tudom. A kelet-ázsiai országokban (főleg Kína, Japán) a népességhez viszonyítva iszonyatosan kevesen beszélnek angolul. Viszont egy tanult, egyetemet végzett ember jó munkahelyen bizonyára beszéli a nyelvet. Én egyébként tanulom a koreait, a betűket egy nap alatt megtanulod, csupán ismételni kell eleinte, viszont ami nem egyszerű rész, az az "illedelmesség". Ahogy tapasztalom, körülbelül minden erre alapszik a nyelvben, jópár szónak van más alakja attól függően, kinek mondod, emellett az igék használata is ezen alapszik. Plusz nincsenek melléknevek, azok is mind igeként kezelendők. Eleinte fura, de ha nyitott vagy az ottani kultúrára hamar belejössz. :)
2021. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ 😊😊
2021. ápr. 29. 20:25
 10/10 anonim válasza:
100%
Megéri, koreai cégnél dolgozom, a diplomás koreaiak jó része még alapszinten sem nagyon beszél angolul, és tolmács hiány van, szóval én is elkezdtem nyomatni a nyelvet, mert nem egyszerű a kommunikáció a mindennapokban 😃
2021. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!