Jó nyelvi gimik?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem erősebb budapesti gimnáziumokat ajánlani, ahol nagyon rámennek a nyelvre? Ahol jó a közösség, tanárok, programok, de nem versenyistálló, persze a nyelvoktatás is színvonalas és lehetőleg több nyelv is van? Remélem van ilyen suli :D

2021. ápr. 12. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Német nemzetiségi gimmnázium.

egyáltalán nem versenyistálló, de hogyha kicsit is megerölteted magad angol B2 (ha nem kezdő angolos vagy, vagy ügyes vagy akkor C1) és a német C1 kb. garantált 12. végére. (5 éves)


Ezeken kívül azonban nem oktatnak más nyelvet (tudtommal).


Egyébként viszonylag erős giminek számít.

2021. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Berzsenyi Dániel Gimnázoum (13. Keruleti)
2021. ápr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha francia, akkor a budapesti 6. ker.-i Kolcsey Ferenc Gimnazium. A tesom ide jart francia kettannyelvure. De van itt angol es olasz tagozat is
2021. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
József Attila Gimnázium (11. ker.)
2021. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kőbányai Szent László Gimnázium olasz kéttannyelvű tagozat.
2021. ápr. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kispesti Károlyi Mihály. Ott nagyon színvonalasan tanítják a spanyolt, rengeteg anyanyelvi tanárral. Persze Erasmus programmal kint Spanyolországban is tanulhatsz, majd spanyol egyetemekre is pályázhatsz.
2021. máj. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Esetleg olyan sulit is tudtok mondani, ahol később bejön egy 3. nyelv is? Mivel mindenképp németet választanék első nyelvnek, azután pedig szinte mindenhol csak angolt lehet másodiknak, de szívesen tanulnék valami különlegesebb nyelvet is, mint mondjuk olasz vagy ilyesmik és az lenne a harmadik. Eddig csak egy ilyen suliról hallottam, de remélem van több is :)
2021. máj. 30. 16:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Sulit nem tudok mondani, de szerintem ilyen célokkal inkább célozz meg egy nyelvtanfolyamot a harmadik nyelvhez.

Én még nem is hallottam olyan suliról, ahol bejön egy harmadik nyelv, max csak szakkörként, ami pedig szinte évről évre változó hogy van.


Pl. én az 1-es válaszoló vagyok, ott abban az évben amikor jöttem volna orosz szakkör (anyanyelvi tanártól), de második évben érdeklődés hiányában elmaradt.

2021. máj. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Berzsenyi nyelvi tagozatain van lehetőség 3. nyelv tanulására. Az angolból 10-11 évfolyam végén érettségiznek, ezt követően vagy emelt szintű további angolt, vagy egy harmadik új nyelv felvételét lehet választani.
2021. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Xántus János Két Tanítási Nyelvű Gimnáziumban, ha a célnyelvből előrehozott emelt szintű érettségit teszel, akkor elegendő jelentkező esetén, tolmácsfelkészítést, magasabb óraszámban második idegen nyelv oktatását, vagy igény szerint harmadik idegen nyelv (pl. latin) tanulását biztosítják. Bár Xántusról elég vegyes véleményeket hallottam.
2021. máj. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!