Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 hónap alatt el lehet jutni...

1 hónap alatt el lehet jutni A2-B1 szintről B2-re?

Figyelt kérdés
Nem nyelvvizsgázni akarok csak lesz pár dolog ami miatt tudnom kéne nagyjából angolul. A könyvem szerint A2 szinten vagyok most de elég sokat olvastam és néztem dolgokat szóval szerintem annál többet tudok egy olyan gyenge B1 körül. Elsősorban arra gondoltam hogy megtanulom a nyelvtani dolgokat amik amúgy se olyan bonyolultak aztán még próbálom fejleszteni a szókincsem de szerintem az elég jó szinten van. Nyilván nem fogok tudni ebből lerakni egy B2 nyelvvizsgát (nem is az a célom) csak hogy úgy nagyjából azon a szinten lévő dolgok meglegyenek. Itthon tanulom tanár nélkül. Szerintetek lehetséges?

2021. ápr. 14. 05:43
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Akarat és gyakorlás kérdése.

Nem tudom mihez kell az angol, de ha nem nyelvvizsga, a nyelvtan n olyan lényeges, a szókincs annál inkább. Külföldön élek, anno otthon, egyedül tanultam meg angolul és ugyan nyelvtanilag nem beszélek helyesen, bármilyen ügyet el tudok intézni gond nélkül,mert a szókincsem nagy. Ugyanez a helyzet az ország nyelvével is, ahol élek: nyelvtanilag nem tökéletes, de nincs olyan, amit ne tudnék megoldani

2021. ápr. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szintfelmérőről lenne szó. Azt hittem beleírtam a kérdésbe de annyira siettem hogy a végére sikeresen kihagytam. Tudom hogy igazából mindegy hogy melyik csoportba kerülök de szeretnék bekerülni a legjobba ami ha jól tudom általában B2-ről indul. A nyelvtan pedig azért kell mert valószínűleg lesz benne olyan feladat de a szókincsemet is fejleszteni fogom, azt sem akarom elhanyagolni. Tudom hogy nem jó ha olyan csoportba kerülök ami a szintem felett van de nyáron lesz lehetőségem (ha lehet majd utazni) Angliába menni rokonokhoz szóval ott is fejlődni fog a nyelvtudásom meg amúgy sem szeretném hogy a 2,5 hónap szünet miatt teljesen elfelejtsem a dolgokat szóval szeptemberre behoznám a jelenlegi lemaradást. Ezért nem akarok a rosszabb csoportba kerülni mert ott meg félek hogy túl alap kezdődik a nyelvoktatás.


#1 Köszönöm a választ, próbálok minél több időt ráfordítani a dologra

2021. ápr. 14. 07:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges, de ez főként rajtad múlik, mennyi időt szánsz rá naponta, mennyi kedved, motivációd van stb... Érdemes b1-b2-es nyelvvizsga feladatokat csinálnod, akár középszintű érettségi feladatsorokat. Ezekből írd ki az új szavakat, így tudod fejleszteni a szókincsed. A nyelvtanhoz könyvet ajánlok, az English Grammar In Use (kék színű) könyv nagyon jó, b1-b2 szintű de én még c1re is ebből készülök, szóval sok mindent átvesz. Nézz filmeket, sorozatokat, youtubereket angolul, ezek elég mainstream dolgok, de tényleg hatásosak. Emellett a HelloTalk nevű appot is ajánlom, itt külföldiekkel tudsz beszélgetni. Remélem tudtam segíteni, sok sikert! :)
2021. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2021. ápr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonymousreview60 ***** válasza:
Évfolyamtársam vizsgázott le B2 szinten a záróvizsga előtt úgy, hogy B1 szintről indult, és a vizsga előtt 4 héten át 5·5 óra/hét alkalmas kurzuson vett részt. Alacsonyabb szintről akkor van esély egy B2-es szintet igazoló szintfelmérőt teljesíteni, ha heti 5·8 órát szánsz rá. Ha nincs szóbeli, akkor kicsit könnyebb a helyzet, mert akkor csak az írás-olvasásra kell koncentrálni. De a vizsga után kevesebbre fogsz emlékezni, mint egy hónappal előtte.
2021. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetseges, mivel nem az szamit hany evig, honapig vagy napig tanulod, hanem hogy azokon a napkon hany orat szansz ra, persze 1 nap nem eleg C2-es szinthez nullarol, mivel egy nap csak 24 orabol all es nem azert mert az csak egy nap. Persze ez nem azt jelenti hogy csak magolni kell.
2021. ápr. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!