Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fel lehet készülni másfél...

Fel lehet készülni másfél hónap alatt felsőfokú angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Egy hónap angol tanulás után 90% felettire írtam a középfokú nyelvvizsgát, most emelt szintű angol érettségire készülök és csak júniusban és szeptemberben van C1-es vizsga. Szeptemberben már tanulni fogok egyetemen, nem tudom júniusig felhozom-e magam addig vagy egyáltalán van-e esélyem rá. Nem tudom nekiálljak-e egyáltalán.

2021. ápr. 15. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
milyen egy hónap angol tanulás???? Nulláról kezdve?
2021. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Júniusig nem hinném.
2021. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Netflixeztem egy éven át, onnan nagyon sok minden ragadt rám.
2021. ápr. 15. 16:08
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

3: na mesélj még...


Netflix után tanultál 4 hetet, és középfokúztál... egyedül, tanár nélkül...


Kicsit korai még az Esti mese. :-D

2021. ápr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sosem állítottam, hogy tanár nélkül:D

Most amúgy sem ez volt a lényeg, példának hoztam fel, hogy jól megy az angol, a kérdés másra ment ki. A kérdés az volt, hogy mit gondolnak az emberek, hogy egy jó nyelvérzékű embernek menne-e 2 hónap alatt felkészülni.

2021. ápr. 15. 22:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy abban a 2 hónapban mennyire intenzíven tanulsz. A helyedben egész nyáron elég intenzíven tanulnék és szeptemberben letenném. Nem a előző két nap tanulása számít.

Milyen nyelvvizsgára mész, hogy ilyen kevés időpont van, ha szabad kérdeznem?

2021. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kétnyelvű, ELTE Origo
2021. ápr. 16. 17:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a felső angol annyira nem durva, főleg egy 90%+-os B2 után :D én anno 1 hónapot sem tanultam a C1re és simán meglett kb napi 2 óra tanulással, bár én középfokú után egy évvel raktam le azt kb.


A C1-nél a speciálisabb nyelvtani szerkezeteket érdemes ismerni, illetve plusz szókincsre is szükség lesz, valamivel elvontabb témák vannak már ezen a szinten. Én is kétnyelvű origot raktam le anno B2 és C1 szinten is angolból, és egyáltalán nem volt vészes. C1-nél a híreket érdemes még figyelni, BBC, CNN és egyéb csatornákat tévén/YouTubeon nézni, hogy az aktualitásokkal képben legyél.


Ha van időd felkészülni júniusig, akkor szerintem vágj bele nyugodtan :) de szerintem szeptemberben már tuti hogy sikerülni fog, ha esetleg júniusig nem tudnál kellő energiát ráfordítani

2021. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm a segítséget, te adtad az első hasznos és értelmes választ. Egyébként a B2 már több mint 1 éve történt, szóval azóta is fejlődtem rengeteget, nem friss B2-es nyelvvizsgával mennék.

Köszönöm a válaszod és a véleményed!:)

2021. ápr. 19. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!