Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol gondolkodás módot,...

Angol gondolkodás módot, hogyan lehet elsajátítani?

Figyelt kérdés

Van egy rossz beidegződésem, ami azonnal fordít magyarról angolra.

Ne ilyen "mirror egg"-re gondoljatok, hanem a mondat felépítéssel(nyelvtani szerkezet) vannak gondjaim.


Most elkezdtem átvenni a nyelvtant az alapoktól, hátha az segít, de szerintem a másik gond az, hogy nem gondolkodom angolul.


Valami tanács/tipp, hogyan gondolkodjak angolul? Esetleg nektek mi segített?



2021. ápr. 16. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nézz filmek, olvass könyveket angolul. Nekem az segített sokat mert így megszoktam egy csomó angol kifejezést, így ha angolul beszélek automatikusan ezek jönnek. Gondolkodásra meg lehet őrültnek fogsz találni de komplett párbeszédeket folytattam le a fejemben angolul.
2021. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

100%-ban egyetértek az elsövel.

Ami még plusz, a filmeket lehetöleg felirat nélkül nézd, illetve akár "naplót" is írhatsz magadban angolul, azaz meséld magadnak, hogy éppen mit csinálsz, meg írd le, ami eszedbe jut.

2021. ápr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!