Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek a She/they...

Mit jelentenek a She/they They/them kifejezések?

Figyelt kérdés

Azt hiszem több is van ezekből, azokat is leírnátok a jelentéssel együtt?

Nem tudom mit jelentenek de mindenki használja őket :)



2021. ápr. 16. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Személyes névmások. Nincs különleges jelentésük; angol nyelvben ugye ezek genderhez kötöttek (he - hímnem, she - nőnem, they - semleges), így jelzik az emberek, hogy rájuk milyen névmásokkal lehet hivatkozni.

Pl. XY they/them - I like XY, THEY are my best friend. I love THEM.

XY she/her - I like XY, SHE is my best friend. I love HER.

2021. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nőként azonosulsz (she (ő)/her (őt, övé valami stb), férfiként (he/him), vagy "sehogy" (they (ők)/them (őket stb)).
2021. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Pl.: I am - én vagyok, me - engem, this is my dog - ez az én kutyám, this dog is mine - ez a kutya az enyém.

2021. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2%

#2 nem jól írja.

A semlegesnemű névmás az "it".

A they többesszám, viszont minden nemnél.

2021. ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
#5 Emberre nem hivatkozunk it-tel, csak tárgyakra. Nembináris emberekre a they-t használjuk.
2021. ápr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha egy embernek nem tudod a nemét, vagy épp nem definiálja önmagát se nőnek, se férfinak (semlegesnek, valami átmenetnek, teljesen másnak... ez egy hosszú téma) akkor "they" névmásként hivatkoznak rá.
2021. ápr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igy van a "they" szot hasznaljak. Horror sztorikat szoktam hallagtni es ha valaki azt szeretne kifejezni hogy "nem lattam az arcat, csak az arnyekat", akkor valami olyasmit mondanak hogy "I couldn't see their face, just their silhouette" vagy azt hogy "elbujt a masik szobaban" "They were hiding in the other room"
2021. ápr. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!