Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes még...

Milyen nyelvet érdemes még tanulni?

Figyelt kérdés
Angol, német középfok meg van. Most hirtelen sok szabadidőm lett és mindig is gondolkoztam egy harmadik nyelven. Leginkább a keleti nyelvek érdekelnének, de olyat szeretnék tanulni amit később akár munkahelyen is hasznosítani tudok. Szóval a fenti kettő kivételével milyen nyelvet lenne érdemes tanulni?

2021. ápr. 21. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Orosz vagy kínai. (És bár nem kérdés, de halkan megsúgom én inkább az általad említett kettő közül legalább az egyiket fejleszteném felsőfokra.)
2021. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is a fenti kettő fejlesztése mellett teszem le a voksom, igaz, hogy nem csak a papír számít, de egy C1 angol a versenyszférában minimumnak számít.


A keleti nyelvek nehézsége, hogy az írást is meg kell tanuld. Kínai vagy japán.

2021. ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Mindkettőt szeretném fejleszteni, a németet meg felsőfokra vinni.


Igen, "ismerem" a keleti nyelveket, ott az írás része is nagyon keményen! Onnan a japán és a kínai tetszik, meg egy kicsit a koreai is.

2021. ápr. 21. 17:51
 4/4 anonim ***** válasza:
A japán ugyanúgy agglutináló nyelv, mint a magyar, úgyhogy a nyelvtan része ilyen szempontból nem lesz nehéz.
2021. ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!