Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német felsőfokú (C1) nyelvvizs...

Német felsőfokú (C1) nyelvvizsgára hogyan érdemes készülni?

Figyelt kérdés

Jelenleg B2-es szinten vagyok és szeretném felhozni a tudásom C1-es szintre. Elsősorban a szókincsemet szeretném fejleszteni, ehhez milyen könyveket, német oldalakat ajánlotok?

Illetve melyik nyelvvizsgát érdemes megcsinálni? (ÖSD,TELC, Goethe, Corvinus stb...)



2021. ápr. 22. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sok-sok, rengeteg gyakorlás, persze megfelelő, C1-es feladatlapokkal, tesztekkel, illetve ami nem árt, minél több német, osztrák tartalom nézése, hallgatása(az internet korában ennek szinte csak a képzeleted szab határt), rengeteg osztrák, német rádió és televíziós csatorna van, azokat szintén érdemes nézni.
2021. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem sok magabiztosságot adott hogy elmentem tanárhoz, aki azéet tisztában van vele hogy mi az elvárás egy-egy nyelvvizsgán. Ha egy kicsit tapasztaltabb tanárt választasz, akkor azt is mrg fogja tudni mondani hogy melyik nyelvvizsgának mi az előnye/hátránya, a képességeidhez melyik való, és valószínűleg segédanyaga is több lesz mint amit a neten találsz.

Persze nem muszáj ott kezdeni, én előtte egyetemen vettem fel nyelvi tárgyakat, és csak nyelvvizsga előtt pár alkalommal mentem tanárhoz.


Én a BME nyelvvizsgán voltam. Tudom ajánlani mert abszolút segítőkészek voltak, szóbelin is egyszerű témák voltak, én azoknál bonyolultabbra készültem. Ami negatívum lehet az az, hogy "csak" államilag elismert, nemzetközileg elméletileg nem.

2021. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Easy German,Easy German podcast, írj sok-sok fogalmazást, amiről olvastál pl, baráti, hivatalos levelet, vedd körül magad a nyelvvel.
2021. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!