Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz megtanulnia...

Mennyire nehéz megtanulnia japánul beszélni egy magyar embernek, illetve mennyi idő egy alap társalgási szintet elsajátítani?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 22. 10:58
 1/5 anonim válasza:
25%

Gyakoris válasz: Én 2 hét alatt megtanultam, japán rajzfilmeket nézve, magamtól.


Valóság: Pár év. Persze gyorsabb, ha kint élsz.



Mellesleg minek? Angol kell és kész.

2021. ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szebb a hangzása, olyan dallamos, logikusabb a szerkezete, hasonlít a magyarhoz. Angolul már tudok.
2021. ápr. 22. 11:12
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

1-es, animékből nem fogsz megtanulni magyarul.


Kérdező, kb. egy fél év alatt magadtól is el tudsz jutni egy olyan szintre, ahol már nem adnak el két tevéért. De utána tanár kell. Ajánlott a hiragana és katakana ismerete valamint legalább 200-300 kanji, hogy el tudj indulni. Plusz nem árt az alap dolgokat megtanulni japánul. Ajánlom a Minna no Nihongo könyvet hozzá.

Az angolt meg felejtsd el, mert a japánok nagy része nem ért angolul. Vagy csak nagyon alapszinten. Bár minden ki van írva pl. Tokióban is angolul, de csak a túristák miatt.

2021. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

1# hát ha te megérted azt az angol amit egy átlag japán beszél megtapsollak (amikor a Mother szót Maazaa-nak mondja)


"1-es, animékből nem fogsz megtanulni magyarul."

Az tuti :D


Japán nyelv szerintem is hasonló a Magyarhoz, itt (legalábbis számomra) az elrettentés a kanji. Mondatot összerakni szerintem hamar megtanulod.

2021. ápr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 csmyky válasza:
Tudok segíteni egy kicsit kérdezd meg : https://www.youtube.com/channel/UCSeoQ9f7D1gW-gN9OR7TnzQ
2021. ápr. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!