Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam?

Melyik nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyelvtanárhoz járni, viszont nem tudom melyik nyelvből :D

Angolra azért, mert nem megy valami fényesen és tudni illik, angol tudás nélkül manapság már semmi esélyem se lenne szinte sehol.

Németre meg azért, mert nagyon szeretem és szeretnék is nyelvvizsgázni belőle, ha már azon a szinten leszek, viszont ehhez szükségem van egy nyelvtanárra.



2021. ápr. 26. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Angol.
2021. ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Egyértelmű, hogy az angolt, sokkal többet ér.
2021. ápr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
84%
Ha fejlett, németajkú országban képzeled el a jövődet, vagy ahol ezt a nyelvet gyakran beszélik magyar munkahelyen (vendéglátás, külföldi cég stb.), akkor érdemes németül tanulni. Az angolt meg ahogy írtad is, bárhol elfogadhatják, így célszerű azt is tanulni.
2021. ápr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Egyszerre egy nyelvet érdemes tanulni. Mivel a németet jobban szereted és jobban is megy, ezért az a javaslatom, hogy először feküdj rá arra, csináld meg a nyelvvizsgát, és utána fókuszálj az angolra.
2021. ápr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
angol
2021. ápr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Anna0806 ***** válasza:
26%
Szerintem nem lehetetlen egyszerre több nyelvet tanulni. 11 éve tanulok angolul, idén megyek előrehozott középszintű érettségire és mellette közben idén kötelezően felvettem a németet, de már előtte is tanultam egy évig a nyelvet. Viszont mivel én vendéglátás szakos gimiben tanulok ezért azt ajánlanám az angolt válaszd. Szerintem az fontosabb a vendéglátásban, az életben és úgy bármiben, mert lényegesen többen beszélik. Viszont ahogy mások is mondták ha német területen akarsz majd élni akkor az legyen, de lehet akár egyszerre is mindkettő ha bírod. Én bírom és simán át tudom állítani az agyam az adott órán a megfelelő nyelvre és nem kavarodtam még bele. Nem vagyok egy tökéletes szóval ha úgy van ha nekem ment biztos másnak is. Bár ez nem biztos.
2021. ápr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Angollal szerintem többre mész, de ha a németet jobban szereted, akkor a angol tanulás közben azon fog járni az eszed, hogy "bár inkább a németet tanulnám, mert azt szeretem" és ez nehezíteni a tanulást.
2021. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
31%
Tanulj meg üzbég nyelven!!!
2021. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen mész vele többre. Ha megnézed egy csomó állásra keresnek németül beszélőket, az angol előny, van olyan hely ahol mind a kettő kell
2021. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!