Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért rossz így a mondat...

Miért rossz így a mondat angolban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Lassan egy éve tanulok angolul és eddig a present simple és a present progressive igeidőket vettük. A dolgozatban, ahol el kellett dönteni, majd be kellett helyettesíteni, melyik igeidő a jó, így szólt a feladat: complete the sentences with the PRESENT SIMPLE or the PRESENT PROGRESSIVE form of the verbs in brackets. Esetemben ezt a mondatot kellett kiegészíteni: ..................... your sister ..................... (eat) meat? Na én ide azt helyettesítettem be, hogy: is ... eating, de elvileg a helyes a does ... eat. Előtte és utána sem volt mondat, tehát a szövegkörnyezetből nem lehet megállapítani, hogy milyen igeidő, ezért mindkettőnek jónak kellene lennie vagy rosszul gondolom? Nem akadnék ilyenen fenn, de ezen múlt az ötösöm...

2021. ápr. 30. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Hát, ez csak józan paraszti ész ezen a ponton. Eatinggel azzal kérdezel rá ,hogy jelen pillanatban eszik-e húst. A present simple esetben arra kérdezel rá, hogy eszik-e húst úgy általában, vagyis hogy nem vegetáriánus-e vagy ilyesmi. Utóbbinak több értelme van.
2021. ápr. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, de volt már olyan szituáció/van, amiben a present progressive-t kell használnom, tehát mindkettő helyes.
2021. ápr. 30. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:
98%

Nem csak az igeidő számít önmagában, mint helyesség, hanem a valószínűsége is, hogy mit kérdeznek.

Mikor kérdeznéd azt, amit te írtál?

2021. ápr. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A: Szia! Mit eszel?

B: Húst eszek.


Valóban nem hangzik jól, de helyesnek helyes.

2021. ápr. 30. 18:09
 5/5 chtt ***** válasza:
98%

Jól mondják az előttem lévők.

A nyelvtanulásnak ezen a szintjén egy ilyen feladatnál mindig szituban adják meg a folyamatos jelent, hogy egyértelmű legyen - vagy benne van a now/at the moment, vagy olyan a szitu, hogy egyértelműen lejön, a beszéd pillanatában történik a cselekvés. Itt, ha folyamatos jelent akartak volna, lehetne: Look! Is your sister eating meat? (mert úgy tudtam, vegi... vagy nem azonosítható a kaja, az most ottan hús?... vagy akármi, de egyértelmű legyen, hogy most történik a cselekvés).

2021. ápr. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!