Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségi nyelvhel...

Emelt angol érettségi nyelvhelyesség "missing words"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az első kérdésem az lenne, hogy itt van valahol valami szólista?

(arra gondoltam, hogy ha egy részét memorizálnám hátha könnyebben menne)


Második, amennyiben nem jut eszembe semmi van valami tipp, hogy lehetne kitalálni a beillesztendő szót?

Esetleg valami tipp?


pl: [link]

II. Nyelvhelyesség Task 3.


itt a 20. okozott egy kis nehézséget, hogy able to "cut" down..



2021. máj. 1. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Ha nincs megadva a szójegyzék, amiből lehet válogatni, akkor nincs mit tenni. Először az kell, hogy a feltételezhető jelentést meghatározzad. Ha ez nem megy, akkor kampó (a baj ezzel az, hogy ez nem angol tudást mér, hanem burkolt intelligenciateszt). Ha sikerül, akkor a második az, hogy szemlátomást phrasal verb kell egy adott jelentéssel. Ha sosem találkoztál még a cut down-al, akkor megint kampó.

Azt lehetne mondani, hogy ha olvasol, akkor ez jön (legegyszerűbben az oldal-lapozásnál lehet tippelni, mi lesz az első szó, de lehet ezzel szándékosan is foglalkozni), de én elismerem azt, hogy akit nem fűz semmi pozitívság az angol nyelvhez és az irodalomhoz egyszerre, akkor nem olvas angolul, és megint kampó.

2021. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem tudom másnak ez hogy van, de nekem csak jönnek a megoldások, persze néha hibával, de olyan természetesnek tünik néha, hogy egy szó oda való ://


Egyébként hogy sikerült?

2021. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!