Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek el angolt...

Hogyan kezdjek el angolt tanulni kb a 0rol a B2 es szintig?

Figyelt kérdés

Sziasztok az helyzet,hogy leszeretnek nyelvizsgazni angolul de nem tudom, hogy alljak neki. Kozepiskolaban ugyan volt angol oram de amit ott tanultam azt már elfejtettem. De le kell nyelvizsgaznom mert ugye kelleni fog a diplomahoz(meg csak 2dik feleves hallgato vagyok tehat van meg idom).

A kerdes adott hogyan kezdjek neki mi a leghatekonyabb módszer ha 1 euroxam nyelvizsgat szeretnek letenni?



2021. máj. 3. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Én a magántanárt ajánlom, vagy ha van az egyetemen angol kurzus, érdemes menni rá.
2021. máj. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

/ Ajánlás /


Alap, hogy relaxálj tanulás előtt, illetve figyelj oda a hangzásra, dallamra, stb.


ANGOL NYELV:



Cél, az egynyelvű gondolkodás kifejlesztése, mert nem lehet úgy kötetlenül beszélgetni, ha folyton magunkba fordítunk!



Könyv + hanganyag:


D.H. Howe - English Today! (Egynyelvű, 4-5000 szót tartalmazó anyag, rengeteg képpel)



Oktató videó:


Follow me! (A teljes anyag, fent van a youtube-on!)


https://www.youtube.com/playlist?list=PLRj96OKTtFQfDB1wZyIqt..



A beszélj angolul anyagai!


[link]



Könnyített olvasmányok: Penguin Readers és a The Oxford Bookworms könyvei.



Szótár: Oxford Photo Dictionary - Angol - magyar képes szótár (angolra figyelve)


Angol egynyelvű szótárak:


[link]


[link]


[link]


[link]



KOMMUNIKÁCIÓ GYAKORLÁSA:



Ingyen! Van, aki magyarul akar tanulni. Cserébe, beszélget velünk angolul, németül, stb.


[link]


[link]


[link]

2021. máj. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

kb 10 éve tettem középfokút, most már a felsőfokot súrolom angolból.


azt nem mondom, h teljesen értelmetlen angoltanárhoz menni, mert az alapokat én is magántanárnál és az iskolában tanultam meg.

rengeteg ötletet vettem nem angol nyelvű poliglottoktól, őszintén szólva angoltanártól még normális tippet nem hallottam.


- ismeretlen szavakat mindig kötöm vmihez: vagy megnézem a szó gyökerét etimológia szótárban, vagy hasonló alakú, hangzású szóhoz, dalszöveghez kapcsolom, esetleg a loci method-öt alkalmazom (mondjuk felírtam a mosdó fölé, h hogy „brush your teeth” egy papírra).


-ezen kívül sok angol nyelvű videókat nézek és fórumozok, h használjam a megtanult szavakat

2021. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Elsőkörben a magyarral kezdd!
2021. máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!