Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek bele a nyelvtan...

Hogyan kezdjek bele a nyelvtanulásba?

Figyelt kérdés
Mindig is nehezen ment a nyelvtanulás, de a munkahelyemen elvárás és decemberig meg kellene tanulnom németül legalább alapfokon, hogy ne legyen veszélyben az állásom. Mivel kezdjek bele? Hogyan érjem el azt hogy ne menjen el a kedvem az egésztől amikor bele kell menni nehezebb dolgokba is mint a nyelvtan? Ott megy el a kedvem az egesztol amikor valamit mondani akarok vagy le akarok írni es rossz a nyelvtan része. Csak alap szinten szeretnék írni, beszélni és nem követelmény hogy ez helyes legyen, elég ha megértik.
2021. máj. 4. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig nehezen ment a tanulás, kérd magántanár segítségét.
2021. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kell, hogy rendszeresen foglalkozz vele. Nézz filmeket felirattal, olvasgass könnyített olvasmányokat, youtube, zene, fórumok, bármilyen német nyelvű cucc aminek a témája közel áll hozzád. De egyébként az, hogy "nem baj ha helyes, csak megértsék", nem megy ám ilyen egyszerűen. Ahhoz is kell tanulni. És sajnos akkor is csinálni kell, ha épp nincs kedved hozzá. Az, hogy elmegy az ember kedve néha, elkerülhetetlen... Ha csak a kedven múlik a hajlandóságod a tanulásra, és nincs benned önfegyelem, akkor most mondom, hogy sajnos nem fogsz sokra jutni. Hibákat mindenki ejt, ez a tanulás része, muszáj hozzászokni. A nyelviskola/nyelvtanár jó választás szerintem, mert ad egy rendszert az egésznek, nehezebb ellustulnod, mintha csak magadra lennél utalva.
2021. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, hogy mit értünk alapfok alatt. Nekem ami eszembe jut

- számok

- színek

- bemutatkozás

- egyszerű mondatokban tudsz mesélni magadról és a családodról, hobbidról, stb.

Én első lépésnek a YouTube-ot ajánlanám, vannak fenn jó kis videók németből. Aztán amikor már fokozatosan haladsz, akkor írásban is elkezdheted gyakorolni ezeket. Ha csak alapfok a cél, én nem ajánlom, hogy kezdj el feliratos filmeket nézni, időpocsékolás. Ha alapfok, akkor elég tényleg csak az alapokkal foglalkozni. Tanár szerintem nem kell hozzá, az interneten megtalálsz mindent.

2021. máj. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem az segített a nyelvtanulásban, hogy néztem a tárgyakat magam körül vagy ami eszembe jutott, és azt beírtam a fordítóba. Ezeket leírtam egyenként ragadós cetlikre, és teleragasztottam velük az egész házat. Tükör fölé, hűtőre, ablakra. Az volt a lényeg, hogy jól látható helyen legyen, ahol sokszor járok. Így ahogyan jártam-keltem, akaratlanul is elolvastam őket. Így egy csomó szót megtanultam. Amit már tudtam, azt levettem, és ment a helyére egy násik. Bár ez nyelvtani szabályok esetében nem biztos hogy ennyire hatékony, de meg lehet próbálni. Remélem tudtam segíteni!
2021. máj. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!