Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvből tudnék felkész...

Milyen könyvből tudnék felkészülni emelt szintű angol érettségire/ nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Az lenne a legjobb, ha lenne hozzá munkafüzet is. Középfokú nyelvvizsgám van 2 éve, érettségiztem idén, de szeretném letenni a felsőfokú nyelvvizsgát is.

2021. máj. 6. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

és annyi nyelvtanulási rutinod nincs már egy nyelvvizsga birtokában, hogy hol kell erről tájékozódni?!

kiválasztod melyik nyelvvizsga, és megnézed, h. ahhoz milyen szakirodalmat ajánlanak.

2021. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az emelt érettségi B2-es nyelvvizsgával van egy színten, ha C1-re készülsz azt ne érettségis feladatokkal tedd, mert az a középfok, így a per jel annyira nem odaillő.


Ha tanulni akarsz, akkor az a legjobb szerintem, ha annak a könyvnek nézed meg van-e ezen a színten folytatása, amiből tanultál suliban. Akkor folytatódik a tananyag, nem máshonnan kezdődik és nem marad ki semmi. Továbbá az 1000 kérdés 1000 válasz C1-es könyve is hasznos lehet szóbelire és szavak fejlesztésére.


Ha a konkrét feladatokat akarod gyakorolni, akkor:

Nyelvvizsga központok többségének oldalán található egy minta feladatsor, de "nagy [ahol vizsgázol] nyelvvizsgakönyv" néven a legtöbb vizsgához van felkészítő könyv, és persze vannak ezen kívül is, csak keress rá, hogy "[ahol leteszed] nyelvvizsgakönyv". Van amelyik vizsgához van C1-es szóbeli felkészítő is, de ha nincs, akkor ismét az 1000 kérdés 1000 választ tudnám ajánlani.

2021. júl. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Hát nagyon hasznos vagy komolyan. Ha nem tudsz érdemben válaszolni, ne írj semmit. Megkérdeztem, hátha tud valaki valamit ajánlani, akinek már van felsőfokúja, ha neked nincs és nem értesz ehhez, akkor miért válaszolgatsz? Durva, hogy milyen megkeseredett, unalmas életű emberek vannak, akik otthon pöffészkednek, és az a napjuk fénypontja, hogy jól beszólnak valakinek, aki egy kérdezős oldalon feltesz egy kérdést, hogy minek tette fel.


#2

Tudom, hogy az érettségi nem olyan nehéz, mint az emelt nyelvvizsga, viszont nehezebb, mint a középfokú nyelvvizsga, (tehát nem, nincsenek egy szinten.:)) és mindkettőt teljesíteni szeretném, ezért tettem fel így a kérdésem. 2 külön könyvre gondoltam. Viszont köszönöm a válaszod, hasznos volt! :)

2021. aug. 1. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!