Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai vagy német nyelvet...

Kínai vagy német nyelvet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Eddig úgy voltam a dolgokkal hogy angolul, oroszul és németül tanulok. A német alapvetően tetszik amikor tanulom viszont amikor nem tanulom nem érzek késztetést arra hogy tanuljam, de ha már belekezdtem tetszik. Ezzel szemben ha meglátok pár kínai jelet akkor már lázba jövök. Lehet jobb az angol-orosz-kínai mint az angol-orosz-német? Vagy egyáltalán hol tudnám tanulni a kínait? Mennyire hasznos a némettel szemben? Érdemes elkezdeni itthon?

2021. máj. 7. 19:33
A kérdező szavazást indított:
Mandarin kínai ( 1.3 milliárd ember beszéli Ázsiában)
Német ( 90 millió ember beszéli Európában)
40 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem akarsz Kínába költőzni vagy kínai nyelvű munkakört betölteni,akkor a német célszerűbb.


Persze kínaiul is tanulhatsz a német után.

2021. máj. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán volt még olyan helyzet amikor azt mondtam volna hogy Ó DE JÓ LENNE NÉMETÜL TUDNI és akkor milyen jó lenne mert beszélek angolul és a németek is többnyire. Kínai embereket pedig szinte mindennap látok
2021. máj. 7. 19:46
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

valóban, és a büféket/mindenesboltokat üzemeltető, amúgy elég zárt helyi kínai közösséggel kocsmázni sokkal hasznosabb (már ha egyáltalán az a nyelvjárást beszélik és véletlenül se vietnámiak...), mint mondjuk beszélni a nyugati szomszédunk nyelvén szépen és választékosan, hogy ha esetleg valaha ott kell dolgoznod, több legyél (egy icipicit) mint a százezredik kis kelet-európai, aki már megint nem akar beilleszkedni :/

amúgy az életben a legtöbb dolog sajnos nem a "jajj de jó" kategóriába tartozik, mégis kell. a kínainak max. akkor van értelme, ha valami nagy specializált valamit szeretnél csinálni felnőttként, amivel kínaiakkal dolgozhatsz együtt. (mert amúgy tucatmérnököt és semmirekellőbölcsészt ritkán importálnak európából, az van otthon is)

2021. máj. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

2# Nem, de sok német befolyású cég van itthon és fontos, hogy a német partnerekkel tudj kommunikálni.


Ők beszélnek többnyire angolul, de ettől függetlenűl előny.


Kínai nem igazán, csak ritka esetben.


Szóval ha nincs valamilyen speciális célod, ahez kell a nyelv nem érdemes kínait tanulni.

2021. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem mandarin emberekkel azért találkozol sokkal, mert nincsenek nagyon teljesen németek Magyarországon. Ettől függetlenül német cégből tudtommal több van, mint kínaiból. Én napi szinten egyébként csak olyan helyeken találkozom ázsiai emberrel, amilyen munkát én ha lehet, nem végeznék. Piacokon mondjuk.
2021. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Ahogy látom, neked inkább a kínaihoz van nagyobb motivációd. A kíniai egy nehéz nyel, ergo kevés magyar tud beszélni kíniaul. Ezért én úgy gondolom, ha elhelyezkedsz egy kínai multinál (amiből nincs kevés) szupersztár leszel a kínai nyelvtudásoddal.
2021. máj. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha az emberek képesek élni angol nyelvtudás nélkül akkor én is a német nélkül.. szerintem a kínait választom, jobban tetszik és motivál. A jövőben szerintem úgy is majdnem mindenki fog tudni angolul
2021. máj. 8. 09:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Senki sem mondta, hogy nem tudsz majd élni német nélkül, szimplán megkérdezted, hogy szerintünk melyik a hasznosabb amire válaszoltunk. De örülünk, hogy ez segített rájönni arra, hogy te melyiket szeretnéd tanulni inkább. Sok sikert benne!
2021. máj. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Ez egy nehéz kérdés. Én magam angolul, németül és kínaiul is tanulok.

Európában természetesen inkább a németet mondanám. Magyarországon is.


Viszon idehaza, föleg budapestem, egyre több a kínai. Föleg, ha 2024-ben megnyílik a Fudan egyetem. Nagyon nagy potenciát látok a kínai nyelvben. Már maga a nyelv és a kalligráfia is gyönyörü, a kultúrával együtt. A kínai emberek többsége szerintem nagyon bölcs. Figyelnek az egészségükre és iszonyatosan fontos számukra a család is.


Sajnos pontos választ nem tudok adni.

2021. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kérdés, hogy munkában akarod-e használni a nyelve, és kifejezetten erre épülő melót szeretnél-e. Ha igen, akkor pl. jó tipp, hogy olyan terület szakszavait/szaknyelvezetét tanuld meg, ami ritka. Pl. nem fogsz minden sarkon olyan embert találni, aki a magyar jogot kínaiul el tudja mondani. Pedig rengeteg kínai befektető jön az országba, ennek hatalmas piaca lenne és rengeteg pénzt is lehetne vele keresni.
2021. máj. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!