Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legjobb nyelvsuli...

Melyik a legjobb nyelvsuli Budapesten, ahol koreaiul tudok tanulni?

Figyelt kérdés
Csak hobbi szinten szeretném tanulni a nyelvet, nincs vele célom. Tudtok ilyen tanfolyamot Pesten? Néztem párat, de kiváncsi lennék a tapasztalatokra. Illetve nem bánnám, ha ilyen "gyors" lenne, tudjátok pl. csak nyáron. Az ilyenek hasznosak, meglehet normálisan tanulni a nyelvet? Köszi a tapasztalatokat!

2021. máj. 13. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Egy latinul alapuló nyelvet (pl, német, angol) nyelvi előkészítőben 9hónap alatt, heti 18órával tanulják a fiatalok, ezek után kell (és ott is lesznek) B1-es szinten lenni. Pedig a magyarra ezek sokkal jobban hasonlítanak és magyarként könnyebbek is, mintha koreaiul tanulnál. Így ha nyáron, 2-2,5 hónap alatt szeretnél ugyanilyen intenzivítású nyelvkurzusra menni (nem tudom, hogy van-e egyáltalán ilyen), akkor sem fogsz tudni B1-es szinten megtanulni ilyen rövid idő alatt. Én az A1-A2 közötti szinten látnám esetleg reálisnak.
2021. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam, hogy inkább az alap reális, de azzal utána talán tudnék saját magam tanulgatni és foglalkozni a nyelvvel. Csak szerintem egy ilyet, már a kiejtés miatt is szerencsésebb tanárral elkezdeni az alapoktól, csak nem szeretnék valami rosszba belefutni.
2021. máj. 13. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elsősorban spanyollal és angollal van tapasztalatom de pár hónapja én is nekiálltam koreaiul tanulni.

Spanyolból 2x5 hónapos nyelvsuli tanfolyamra mentem, jó volt a tanár de annyira eltértek az egyéni szintek hogy kb versenylóként rohantunk az anyaggal mert volt 3-4 ember akiknek már volt korábbi tudása, míg a többieknek semmi. Én az utóbbiba tartoztam és jócskán befeszített hogy valaki már teljes mondatokat rak össze míg én épphogy eldadogok.

Angolnál magán tanárhoz mentem mert konkrét célom volt vele (emelt érettségi) és SOKKAL jobb volt, hamar felengedtem beszéd terén és specifikusan tudta mi az ami jobban vagy kevésbé megy nekem, mit kell még gyakorolni.

A koreait magamtól kezdtem tanulni, de egy idő után rájöttem hogy a nyelvtani része túl nehéz ahhoz hogy magamtól megértsem, és az előző tapasztalataimra alapozva ha folytatom is mindenképp csak nyelvtanárral fogom folytatni.

Szerintem függ a nyelvtől, mennyire vagy lámpalázas és milyen korábbi tapasztalataid vannak. Ha már beszélsz egy nyelvet jól, könnyebben oldódsz fel, rázódsz bele egy másikba. Ha gyorsan tanulsz, jó lesz a nyelvtanfolyam is, ha kell idő hogy megérts és begyakorolj dolgokat akkor a tanárt javaslom.

A leghatékonyabb szerintem a tanár, még ha költségesebb is, a nyelvsulik elég susmákolósak és nem foglalkoznak az egyénnel, nem feltétlen kapsz hosszú távon hasznosítható tudást. Gondold át mennyire tudsz magadra támaszkodni ha pl hetek után sem értesz egy nyelvtani dolgot de a nyelvsulis csoporttal már rég elhúztatok mellette és az oktatónak nincs ideje csak miattad újra elmagyarázni.

Néhány tanárnál van kedvezmény hogy ha ketten mentek olcsóbb az óradíj, érdemes ilyennel is próbálkozni.

Remélem tudtam segíteni.

2021. máj. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a hosszú választ, nagyon hasznos volt!!:)
2021. jún. 1. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyorsan akarsz tanulni, akkor magántanár. Alapból is jobban megéri a magántanár pont amiatt, amit az előzővel történt a spanyol tanfolyamján. Főleg most lesz az, hogy amennyire tudják megtöltik a csoportokat. 5 főnél több van, akkor a tanár már nem fog tudni úgy koncentrálni rád, nem tud segíteni neked abban ami gyengébben megy, stb.

Angolul mennyire tudsz? Interneten nagyon sok külföldi magántanárt találni, aki angolul tart privát órákat.

2021. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Felsőfokon beszélek angolul:) És köszönöm a választ, elgondolkodom akkor a magántanáron.
2021. jún. 13. 15:46
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Bocsi, hogy késői a válasz, de attól még remélem, hogy hasznos lesz valakinek még.:)


Én a Hokma nyelviskolába járok jelenleg is. Ott csak koreai nyelvet tanítanak. A tanárok nagyon kedvesek és nagyon jól tanítanak.

Ha van valami kérdésed nyugodtan írj privátba, akár a koreai iskolával kapcsolatosan, akár magával a nyelvvel kapcsolatosan.:) <3

2021. aug. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!