Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 éve nyelvvizsgáztam angolból...

2 éve nyelvvizsgáztam angolból középfokon, és érettségiztem középszinten ötösre. Azóta semennyit nem használtam, elfelejtettem szinte mindent (szabályt, szót). Miként kezdjem el újra tanulni? Mert szakmai nyelvvizsgát kell angolból tennem.

Figyelt kérdés

2021. máj. 22. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg olvass angolul könyveket vagy nézz filmeket. Azok nagyon sokat tudnak segíteni, pláne, hogy te nem is olyan rég jól tudtál angolul.
2021. máj. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Hallgass angol nyelvu zeneket es nezd meg a magyar forditasukat, nezz angolul filmeket, YouTube videokat. Ha olyan dolgot csinalsz amire nem kell tulzottan figyelni (fozes, futas, utaz) hallgass vmit angolul.
2021. máj. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Na, ennyit jelent sz iskola an sz 5-os. Bemagoljatok az anyagot, aztan among vege a sulinak, el is felejtitek.
2021. máj. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
A #3-as féle válaszolók pedig a mai napig mindenre emlékeznek arra amit valaha tanultak első osztálytól az utolsóig, minden tantárgyból, minden témakörből. Milyen jó is nekik :)
2021. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

#4, eppen hogy nem. Ezt irtam, hogy ennyit er az otos. Sulinak vege, es a bemagolt anyag el van felejtve.

Ha rossz kedvedben vagy, nem az en bajom, menj vissza aludni.

2021. máj. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Inkább te vagy rossz kedvedben, hogy egy nyelvtanulós kérdésből annyit veszel le hogy semmit nem ér a jó érdemjegy meg komplette az oktatás. Végülis aki kettessel átbukdácsolta az iskolát se tud valszeg semmit az adott tárgyból x év múlva, de az aki értette, energiát fektetett a tanulásába csak egy ideig nem használta, pöppet nagyobb előnnyel indul az (újra)tanulása szempontjából. De ja, ennyit ér az ötös.
2021. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
sokan vannak így, "az újrakezdők", akik nem mernek belevágni egy bármilyen szintbe, mert - teljesen jogosan - néha azt érzik, hogy ők pont ezt épp nem tudják, de elölről meg nem akarják újrakezdeni, mert - teljesen jogosan - néha azt érzik, hogy ők pont ezt már tudják. Így ezekből az újrakezdőkből nem is lesz sosem semmi. El kell kezdeni a legelejéről, gyorsított tempóban - ha visszajön, akkor egy lecke egy nap, ha meg nem jön vissza, akkor meg nem tudod, akkor meg kell tanulni, ezek az élet egyszerű tényei. Én felfogtam azt, hogy a ma embere irtózik az agymunkától, de semmivel nem is lehet jutni valamire.
2021. okt. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én újrakezdőket tanítok, az a tapasztalatom, hogy 5 év alatt lehet mindent elfelejteni, úgyhogy valamennyire a tiéd még lappang és visszahozható. Próbálj meg angolul cikkeket olvasni vagy filmet nézni. Ha ez rövid úton nem hozza vissza (pár nap) semmit nem érzel, még, ha nem is olyan szintre, mint voltál, akkor rossz hírem van... Gyorsabban fogsz tanulni, mint a teljesen kezdők, de ha ez nem hozza vissza, akkor elölről kell kezdened, én nem egy tanulóval kezdtem már onnan, hogy színek, számok, pedig pár éve még x szinten volt...
2021. okt. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!