Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai nyelvtanulásnál bevált...

Kínai nyelvtanulásnál bevált nektek az a módszer a karakterek megjegyzésére, hogy van hozzájuk ilyen kitalált történet és az alapján emlékeztek a karakter alakjára, jelentésére, kiejtésére és tónusára?

Figyelt kérdés
Mint pl. amit a Zizzle nevű app használ, hogy pl. a "tíz" az shí, és egy hajóárbóc a jele, emelkedő tónus, tehát a létrán felfelé mászó gonosz rókáról szól, aki egy hajó árbócához kötözte az elrabolt tíz fiút, és a "hajó" angolul "ship."

2021. máj. 25. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

És utána hogy fogsz tudni írni meg olvasni, ha minden jelnél elöször egy meség kell magadban elmondani?

EZ így teljesen értelmetlen dolog!

2021. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Vannak a Chineasy könyvek és talán app is, azok is hasonlóan működnek, hogy tulajdonképpen képekhez, valamilyen vizuális tartalomhoz kötik a karaktereket. A Zizzle appot nem ismerem, de akkor az is ilyesmi, csak konkrét sztorikkal. Őszintén szólva nekem annyira nem szimpatikus ez a módszer, picit gyerekesnek és olyan feleslegesnek érzem az ilyesmit. Úgyhogy nem nagyon próbáltam, inkább csak kíváncsiságból nézegettem ezeket az anyagokat. Ha valaki vizuális típus vagy alapvetően jobban szereti a picit különlegesebb, színes-szagos, mesés anyagokat, akkor annak lehet segít. Nekem az “unalmasabb” módszerek jobban bejönnek, de kinek mi. Próbáld ki és majd látod, hogy számodra hasznos-e vagy sem.
2021. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Fölösleges, szerintem több energiát visz el mintha bemagolnád. Sajnos az elején márpedig magolni kell. És sormintázni. Sokat. Ha komolyan gondolod a kínai tanulást, azt tanácsolom, hogy a gyököket és jelentésüket tanuld meg nagyon jól, utána sokkal több értelmet fognak nyerni az írásjegyek. Az elején mindenki vért izzad, de aztán "átkattan valami" és könnyebben fogsz új szavakat tanulni :) Továbbá a Pleco applikációt nagyon ajánlom! Én anélkül már el sem tudnám képzelni a tanulást, az a legjobb. Még azt is tudom tanácsolni, hogy miközben tanulsz, hangosan, hangsúlyozva mondd ki a szót, ne csak a karaktert írd és a jelentését memorizáld. Sok sikert!
2021. máj. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem ezek nem vállnak be. De kinek mi. Én egyszerűen meg tudom őket jegyezni. Ha van nyomtatód, akkor esetleg szókártyákat is készíthetsz magadnak vagy vehetsz a neten. Nekem ezek sokat segítenek.
2021. jún. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!