Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol nyelvtanulás, rosszul...

Spanyol nyelvtanulás, rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a nyelvet tanulni autodidaktaként, itthon. Három fronton indítottam: PONS kezdőknek, memrise, duolingo.


A duót pár lecke után hagytam a fenébe, mert a könyvhöz képest össze-vissza haladt, a kiejtése borzalmas, illetve úgy vettem észre, hogy mexikói spanyolt is használ.


A memrise nagyon szuper app, szavak és kiejtések tanulására, ráadásul helyiektől. Egyfajta survival kit, de nagyon hasznos.


A tankönyvet nem bántam meg. Interaktív, részletes és jól érthető, egy bajom van: száraz. Úgy érzem, hogy fejezetről-fejezetre akarja a nyelvtant belém verni, ami jó, mert erre épül a nyelv, viszont zavar, hogy egyelőre nem tudok megmukkani sem. A repasoknal meg sokszor gondban vagyok, mert adott nyelvtani részhez viszonylag kevés a gyakorló feladat, és hiába végzem el őket hibátlanul, ha nem épül be hosszútávon a gyakorlatba. Ezzel vagyok bajban.


Gondoltam rá, hogy beruházok a megszólalni spanyolul tankönyvre, hátha ott több lesz a sikerélményem és izgalmasabbak a feladatok. Nekem jobban fekszik, ha a gyakorlaton keresztül értem meg a nyelvtant és nem fordítva.


Mit gondoltok, nagyon rossz úton vagyok? Kb másfél hónapja tanulok és nagyon szeretnék legalább egy társalgási szintig eljutni.



2021. máj. 26. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Ha tudsz angolul tudok küldeni pár érdekes anyagot.
2021. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Keresnyelvi partnert Sokat segit viszont delamerikaiak többet segitenek mint spanyolorszagiak
2021. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Én hasonlóképpen csináltam, annyi a különbség, hogy memrise-t és Duolingo-t egyáltalán nem használtam csak Pons könyveket és szókártyákat. Nekem az dobott nagyon sokat a tudásomon, hogy el kezdtem anyanyelvűekkel beszélni, lettek közülük barátaim, akikkel ma is minden nap beszélek. Egyébként igen, a Duolingo egy katyvasz és tanít mindent is és csak összezavar.

Egyébként most folyékonyan beszélek, anyanyelvi vizsgára készülök (DELE C2, a C1 már megvan), szóval tapasztalatból mondom, hogy jó módszer.

2021. máj. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 a spanyol kezdőn kívül melyik pons könyvet ajánlod? Lendíthet a tanuláson a megszólalni spanyolul? Sajnos még messze nem vagyok olyan szinten, hogy másokkal kommunikáljak.


Köszönöm a válaszokat, #1 téged majd kereslek privátban.

2021. máj. 27. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Van egy nyelvkönyvük haladóknak is, ha a kezdőt befejezted, valamint a megszólalni egy hónap alatt sem rossz, az inkább ilyen felületesebb, kevésbé átfogó könyv sok párbeszéddel.
2021. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!