Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Plenty of, lots, a lot of...

Plenty of, lots, a lot of vagy many of között mi a különbség? Az alábbi mondatban miért ez volt a megoldás a 4 közül?

Figyelt kérdés
And there are (plenty of) beautiful places where you can do some ironing like a forest or under the ice cover of a lake in winter.

2021. máj. 26. 22:44
 1/9 chtt ***** válasza:
69%

Biztos, hogy 'a lot of' volt a harmadik - mert az jó.

plenty of = lots of = a lot of = many (of nélkül)

2021. máj. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itt az volt a feladat hogy ezekből kellet a helyes megoldást kitalálni. Ezek voltak megadva. És a plenty of volt a jó megoldás. Azért az van a zárójelbe, mert oda kellett a behelyezni a megfelelő szót és a plenty of lett. De miért?
2021. máj. 27. 01:20
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

plenty of = lots of = a lot of = many

Ahogy az 1-es írta, ez a négy (így) nyelvtanilag mind helyes.

(Tehát csak a feladatban megadott "many of" sántít.)


A "plenty of" stilisztikailag illik ide a leginkább.

2021. máj. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 chtt ***** válasza:
100%
A "lots" (kell az "of") és a "many of" (nem kell az "of") lóg ki a sorból, azért kérdeztem, hogy tényleg "a lot of" volt-e, mert akkor két jó megoldás van, az meg feleletválasztásos feladatnál nem lehet, csak ha jelzik előre.
2021. máj. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Plenty of" és "a lot of" is nyelvtanilag helyes itt. Nagyjából ugyanazt jelenti mindkettő: sok - de a plenty az úgy sok, hogy több mint bőségesen elegendő, pl. the students have plenty of time to do the test, we have plenty of food for the whole family


Megkérdezhetem, melyik könyvből vagy honnan van ez a feladat? Mert így kontextus nélkül nagyon debil ez a mondat nekem.

2021. máj. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
TársalKODÓ nyelvvizsga felkészítő könyv.
2021. máj. 27. 12:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen ez ez érdekes szöveg volt extrém vasalásról szolt. A teljes szöveggel okés lenne a kép.
2021. máj. 27. 12:43
 8/9 anonim ***** válasza:
5. vagyok ismét, köszi. Közben rákerestem a könyvre, és érdekes, mert az internet bugyraiban fellelhető 2019-es kiadásban már picit más lehetőségek vannak: plenty of, great deal, lots, many of. (Szóval itt egyértelmű, hogy csak a plenty of lehet helyes).
2021. máj. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem is tudtam de érdekes akkor. Köszönöm a segítséget:)
2021. máj. 27. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!