Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan könyv/pdf, ami...

Létezik olyan könyv/pdf, ami angol kidolgozott tételeket tartalmaz magasabb C1 vagy akár C2 szinten?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy "bármi előjöhet", viszont van valamilyen forrás, ahol le van írva számos tétel kidolgozva szövegként, esetleg vázlatosan?

2021. máj. 28. 16:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Színes kérdések és válaszok angol nyelvből-C1. De simán felmegy C2 szintig tuti, a középszintű kiadvány is magasabb szintet hozott.
2021. máj. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%
Van egy teszt, amit a helyedben mindenképp àtnéznék, mert másikon C2 lettem, itt viszont elhasaltam és meglepődtem mennyi mindent nem tudok még.
2021. máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Exam-Fright Killer - 50 Advanced Topics, erre keress rá
2021. máj. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%

Nem is ertem az ilyen “kidolgozasokat “.

Ha tudsz angolul, es C1-nel mar magabiztosan tudnod kell beszelni barmirol es megerteni barmilyen temat, akkor minek ide meg egy bemagolas?

Energiapazarlas es idotoltes semmire.

2021. máj. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja, amit #4 ír, épp azt akartam írni én is, hogy a C2 az már nem a témák szókincséről szól, hanem a mondanivaló megértésről:

The capacity to deal with material which is academic or cognitively demanding, and to use language to good effect at a level of performance which may in certain respects be more advanced than that of an average native speaker.

Example: CAN scan texts for relevant information, and grasp main topic of text, reading almost as quickly as a native speaker.

2021. máj. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

#5,

“ which may in certain respects be more advanced than that of ”


Ezzel a resszel nem ertek egyet. C2, native speaker. Nekem az a szintem, akcentussal. De nagy hulyeseg, hogy tobbet/jobban tudnek Ming egy native speaker.

2021. máj. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Lemaradt a vege.


which may in certain respects be more advanced than that of an average native speaker.

2021. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért jelentős különbség van beszédstílusban, nyelvtanilag is közép és felsőfok között. Én is érzem magamon. De ez nem jelenti azt,hogy minden szót tudnék is adott témakörökben. Ezért ajánlottam a könyvet.
2021. máj. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
41%
Azzal nincs gond, hogy nem értesz egyet. Mindenkinek lehet véleménye. A C2 viszont a leírás alapján olyan okos ember tudása, aki érti, mit olvas, mondjuk akár az atomszerkezetről, akár a fiatalkori bűnözésről. Amit a native speaker akkor nem ért, ha műveletlen. És ez az, amit neked itt külön el kell magyarázni. Hát akkor nem vagy C2 szinten.
2021. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Megerteni valamit hogy mirol van szo, vagy erteni hozza - ket kulonbozo dolog. Legyen az B2, C1 , vagy C2.

Nem kell muveletlennek lenni ahhoz, ha eppen valakinek nincs szaktudasa az atombombakhoz, de tudja mik azok.

2021. máj. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!