Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy német nyelvet...

Olasz vagy német nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Nekem mindkettő tetszeik, de sok helyen olvastam , hogy az olasz annyira nem hasznos . Késöbb a két ország valamelyikében szivesen élnék !

2021. jún. 5. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Most végeztem gimnáziumban, én megbántam, hogy nem németet választottam.
2021. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Termeszetesen a nemet nyelvet, az orszag gazdasagi kitettsegebol adodoan.


Ha penzt is szeretnel keresni.

2021. jún. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Psylocyber ***** válasza:
100%

gépelni is érdemes megtanulni. plusz szerintem az szeretted volna kérdezni, hogy

"olasz vagy német nyelvet érdemes inkább tanulni",

mert amit írtál az arra kérdez rá, hogy érdemes-e egyáltalán bármelyikkel foglalkozni.

Bocs, nem mintha én tudnék helyesen gépelni, vagy sokkal szebben fogalmazni :)


amúgy a németeknél sokat esik az eső, az olaszoknál sokat süt a nap. A németek szabálykövető emberek, az olaszok maguk a káosz szülöttei :D szóval sok szempontból ellentétes mentalitás.

Gazdasági szempontból nyilván a német jelentősebb, de az olaszok sem maradnak le nagyon sokkal. Talán a műszaki kultúrához jobban illik a német precizitás.

2021. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal inkább a német nyelvet érdemesebb tanulni, ezt sokkal több helyen tudod hasznosítani mint az olaszt. (Pl rengeteg német cég van Magyarországon, vagy legalábbis leányvállalata)
2021. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!