Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul és japánul is tanultak...

Angolul és japánul is tanultak! A 2 nyelv közül melyiket találtad nehezebbnek és melyiket könnyebbnek és miért?

Figyelt kérdés

2021. jún. 6. 13:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%

ez most komoly kérdés?

nyilván az angol könnyebb

2021. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
a japán sokkal nehezebb, nem is értem a kérdést😂
2021. jún. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
55%
Kb mintha egy kőbaltát hasonlítanál egy mikrochiphez.
2021. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%
Angolul könnyebb megtanulni. A magyarok számára a japán kiejtés nem nehéz, és a japán nyelvtan sem bonyolult. A kétféle szótagírást, a hiraganát és a katakanát is meg lehet tanulni. Ami nehéz az a szóképírás, a kanjik. Bár a japán szóképírás egyszerűbb, mint a kínai. A japánok is használnak angolból átvett szavakat, azokat könnyű megtanulni. Azonban rengeteg olyan japán szó létezik, amit egy kínai vagy egy ázsiai könnyedén megtanul egy európai viszont lényegesen nehezebben tud megjegyezni.
2021. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében csak az írás miatt nehezebb a japán, ha jól értem.
2021. jún. 6. 15:59
 6/25 anonim ***** válasza:
47%
Igen, mondhatjuk így is. Bár nekem az angol szavakat könnyebb volt megjegyeznem, mint a japánokat.
2021. jún. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
41%

Ha korán elkezded, akkor bármelyik BESZÉLT nyelv elég könnyű. Akik nem japánnak születnek, általában nem tanulnak meg olvasni. Amikor nyelvekről beszélünk, az ejtett formát értjük alatta, szóval a kérdés kedvéért hanyagoljuk el az írásképet. Így nézve mind a kettő nyelvnek megvannak a maga nehézségei. Igazából a japán mondatszerkesztés, gondolkodásmód jobban hasonlít a magyarhoz. Az angol tipikusan nyugati szerkezetű.

Hogy te mit érzel könnyűnek, az inkább attól függ, melyiknek vagy gyakran kitéve, melyiket hallod rendszeresen, melyiket vagy kénytelen használni. Ebből a szempontból Európában az angol erre nyilván sokkal esélyesebb.

2021. jún. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%

Nyelvtanilag szerintem japán egyszerűbb, legalábbis közelebb áll a magyaréhoz mint az angol.


Szavak tanulása nekem nem nagyon okozott gondot egyik nyelvnél sem. (Esetleg japán nyelvben lehet szórakozni, hogy most "J" vagy "Y"-al kezdődik a szó/vagy "Ou" a vége vagy csak "O" /biztos angolban is van ilyen de most egy sem jut eszembe)


Írásban egyértelműen a japán visz mindent, hiragana/katakana még oké, de kanji eléggé el tudja venni a kedved.

2021. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is a japán az írás miatt nehezebb, de a nyelvtanja egyszerűbb mivel ez is agglutináló nyelv, mint a magyar (tehát képzők és ragok vannak, illetve gazdag tokdalékrenfszer). Tehát enaitt a japán egyszerűbb,viszont ugye a szavak..és az írás.
2021. jún. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Thunderfairy ***** válasza:
37%
Az angol az egyik létező legkönnyebben tanulható nyelv.
2021. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!