Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Goethe C1 nyelvvizsga tapaszta...

Goethe C1 nyelvvizsga tapasztalat?

Figyelt kérdés
Hogyan készültetek fel? Milyen felkészítő anyagokat használtak, esetleg milyen német híroldalt olvashtatok/filmet néztetek?

2021. jún. 7. 00:12
A kérdező szavazást indított:
Beszélek felsőfokon németül, de nincs nyelvvizsgám
Goethe C1-em van, elsőre átmentem
Goethe C1-em van, nem mentem át elsőre
Más nyelvvizsgát szereznem német C1-ből
Random itt vagyok nézegetni a válaszokat, mert engem is érdekelne
22 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat: Korrekt, szintnek megfelelő, de nem szívatós vizsga. Nekem tetszett.

Felkészülés: Gimibe jártam még, tehát voltak óráim + magántanár a beszédhez + elmentem a felkészítő tanfolyamra (6 alkalom asszem).

2021. jún. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szuper, én is úgy hallottam,hogy a Goethe nem olyan szívatós, mint a magyarok által készített nyelvvizsgák.


Ment a zöld kéz :) ha valakinek van még bármi tapasztalata, örülnék, ha leírnátok ☺️

2021. jún. 18. 17:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: a mindennapokban szükséges nyelvi készségekre mennek rá. Én B2-vel kerültem ki Németországba, és 7 év ott élés után kellett nyelvvizsgáznom, mert az egyetem, ahova járok, kérte a papírt. Egy nap különbséggel csináltam C1-es és C2-es nyelvvizsgát a Goethe Intézetnél "valamelyik csak meglesz" alapon. A C1 abszolút gyakorlatias, ha egy német anyanyelvűvel különösebb nehézség nélkül el tudsz beszélgetni viszonylag folyékonyan, akkor meglesz. Hát a C2 egy teljesen más világ, ott nagyon nehéz szövegekkel kell dolgozni, és nagyon sok a feladat ahhoz képest, hogy mennyi idő van rá. Meglett, de baromira megizzadtam vele. A C1 viszont tényleg teljesen korrekt.
2021. júl. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!!!
2021. júl. 3. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!