Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Önéletrajzba hogy írjam bele...

Önéletrajzba hogy írjam bele a tault nyelveket?

Figyelt kérdés

Alapfokon tanultam angolul és németül is,viszont régóta nem használom őket.

Valamennyire értem is őket, meg tudok rajtuk szólalni, pl. egy angol nyelvű programban el tudok igazodni.

Az a problémám, hogy ahogy nem használtam őket, az az alapszintem is megkopott ami volt, viszont az önéletrajzban csak jó lenne feltüntetni az alapfokot, esetleg odaírni mellé valamit, hogy passzív vagy nem tudom...


Előre köszi a segítséget!



2021. jún. 9. 11:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Ha passzív, akkor nem kell odaírni, mert szrt se ér.


Ha pedig fontos, akkor kezdd el tanulni, komolyan mondom! Mert az első olyan helyen, ahol ez számít, élőben az interjún átváltanak angolra és csak pislogsz majd.

2021. jún. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Beleirhatod hogy csak írásban, de ha az interjú angolul lesz, cseszheted.,
2021. jún. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Én odaírtam a szintet mindegyiknél, amelyiknél meg van nyelvvizsga ott odaírtam, hogy milyen nyelvvizsgát tettem le és mikor. Amúgy szerintem nem rossz ötlet odaírni, hogy passzív, vagy jelezni, hogy még tanulod. Azért ha alapszintű tudást írsz, akkor nem várhatják el, hogy az interjút azon a nyelven csináld. Ha meg rákérdeznek, hogy mit jelent pontosan, akkor megmondod, amit ide is írtál. Szerintem a kevés tudás és a folyamatban lévő tanulás is számít, nem állítod, hogy társalgási szinten tudsz angolul és németül, csak hogy nem vagy teljesen meglőve minden esetben ha ilyen nyelvű dolgokkal találkozol.
2021. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
4%
Társalgási szintű angol. De csak azt írd be, amin tényleg tudsz alapszinten társalogni.
2021. jún. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

Egy VOLT alapszintű nyelvtudás, ami írásban VOLT csak és MEGKOPOTT, az NINCS.


Ha most leültetnek az asztalhoz és nem tudod használni a nyelvet semmire, akkor minek feltüntetni??


Én táncoltam 6 hónapig 9 éves koromban, írjam bele?

2021. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek a hármassal. Szerintem nyugodtan be lehet írni, hogy X nyelvből A2/alapfokú/társalgási szintű nyelvtudásod van és azt is oda lehet írni, hogy passzív. Nincsen ezzel semmi gond. Ez nem azt jelenti, hogy te azt állítod magadról, hogy perfekt nyelven beszélsz X nyelven, tárgyalóképes szintű a nyelvtudásod és azonnal, akármilyen szituációban át tudsz váltani az adott nyelvre stb., aki tisztában van a nyelvi szintekkel, annak ez szerintem egyértelmű lesz az önéletrajzból. Ha olyan munkáról van szó, ahol valóban szükség van a magas szintű nyelvtudásra, ott valószínűleg ez nem lesz elég. Viszont csomó helyen csak úgy beírják az elvárások közé a nyelvtudást is és egyáltalán nem kell használni a munka során vagy csak tényleg nagyon alap szinten, esetenként. Ahol pedig egyáltalán nem feltétel, ott max. előny, ha látják, hogy ezzel is foglalkoztál valamit, ezt is fel tudod mutatni.
2021. jún. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Mit tud felmutatni? Semmit, ezt kéne észrevenni... én nem értem, mire fel kéne beírnia azt, amit semmire nem tud használni. Sehol nem lesz előny valami, amivel nem tud kezdeni semmit. Áruld már el, melyik munkahelyen előny egy passzív A2-es nyelvtudás, nagyon érdekel!
2021. jún. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6%
Minden munkahelyen angolul vagy németül kell beszélgetni?
2021. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Ha az interjú angolul van, és te beleírtad... akkor kiderül hogy nem tudsz

És azt fogják feltételezni hogy másban is hazudtál

2021. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
Ha az van az interjújában, hogy alapfokon beszél angolul, akkor nem fogják behívni egy angol nyelven zajló interjúra vagy egyáltalán interjúra, ha a munkához kell angol nyelvtudás.
2021. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!