Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Intenzív spanyol nyelvtanfolyam?

Someoneatthedisco kérdése:

Intenzív spanyol nyelvtanfolyam?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy erős A2/B1 szinten vagyok, szeretném felhozni magam B2-es szintre egy két hetes intenzív nyelvtanfolyammal. Mit gondoltok, ez lehetséges?

2021. jún. 9. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Lol, viccnek is rossz.

B1-ről B2-re kb 400 tanóra kell eljutni, két hét pedig 336 óra, de akkor nem aludhatsz, ehetsz, ihatsz, vécézhetsz, csak tanulhatsz. És még az sem lesz elég.

NAPI 5 tanórával engem erős B1-ről 4 HÓNAP alatt vittek fel B2-re. Ennyi idő alatt van lehetőséged gyakorolni is persze, hagyni pihenni az agyad, és a szavakat hosszútávú memóriába bevinni. A két hét viccnek is rossz.

2021. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Nem. 2 hét alatt nem lehet egy szintet lépni. Minél előbb felébredsz, annál jobb.
2021. jún. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
73%

Még az #1 hez annyit hozzátennék, hogy ez nem igazán így van, hogy vmennyi óra KELL hogy egy bizonyos szintre eljuss.

Valóban úgy van, hogy átlagosan 400 tanulási órát írnak, de ez egyénenként változhat, valaki valamit jobban megért, valakinek jobban megragad.

Valamint én azt javaslom neked (már nem hiszem, hogy aktuális, de akik olvassák azoknak jól jöhet), hogy használd minél többet a nyelvet!

Állítsd a telefonod nyelvét, nézz filmeket az adott nyelven (akár felirattal)

Vagy én még azt szoktam csinálni, hogy próbálok az adott nyelven gondolkozni és párbeszédeket megfogalmazni, akár az utcán sétálva feliratokat lefordítani. Átlagosan gyorsabban meg szoktam tanulni egy nyelvet ;)

2021. dec. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
73%

Hú, nehéz kérdés... Én is írok választ, hátha másnak segít. :)


Most én is intenzív tanfolyamra készülök angolból, de először egy alapot csinálok, mert suliban nem tanultam és szeretném, ha nem lennének hézagok. Az alappal nem lesz gondom, ez egészen biztos, mert már most is megvan nagyjából. Utána megyek középre. Van összehasonlítási alapom pl. pont a spanyollal, amit jól beszélek vagy akár a némettel, viszont ezeket nem egy hónap alatt tanultam meg úgy, ahogy most tudom, tehát passzolok.


Szerintem ezek az óraszámos meghatározások nettó hülyeségek. Puszta általánosítás. A legtöbb embernek szerintem kifejezetten KEVÉS, viszont akinek jó a nyelvérzéke, annak kevesebb is elég lehet. Amit sajnos csak az évek adnak, az a gyakorlott nyelvhasználat (ennek köze nincs a nyelvórákhoz), de az összes többi inkább adottságfüggő. Ha jól tudod használni amit tudsz és közben szívod hozzá fel az újdonságokat is, akkor simán lehagysz bárkit, aki hiper-szuper intenzív tanfolyamokon izzad az 500. óránál, de a nyelvet használni nem tudja...


Az elkövetkezendő 2 hónapban én is megtapasztalom, hogy jó nyelvérzékkel mennyit lehet így felszívni. :) Kíváncsi vagyok. Persze még ez is szubjektív lesz, mert köztünk is vannak erősebbek és gyengébbek.

2022. márc. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
már nem hiszem hogy aktuális, de gondoltam leírom a véleményem. nyelvtanárként mondom, hogy nem lehet órában meghatározni mennyi idő szükséges a tanuláshoz, sokkal fontosabbak az anyagok amikből tanulsz, a motiváció, és a folyamatosság. ha két héten keresztül minden nap 3-5 órát spanyolozol, beleértve a nyelvtant, szókincs tanulást, olvasást, írást, hallgatást és beszédet, simán elérhető a cél. de tényleg sok szót kell tanulni, alapos nyelvtan tanulásra van szükség, és rengeteget kell olvasnod, hallgatnod hogy megszokd a nyelvet, és utána írnod és beszélned, hogy tudd is használni a tanultakat. :)
2023. júl. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!