Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek angol és olasz...

Szerintetek angol és olasz felsőfokú nyelvtudással mennyi ideig tartana megtanulni németül középfokon?

Figyelt kérdés

Angol suliban és egyedül is tanultam, mire ilyen szintre elértem, olaszt már egyedül, de az könnyű nyelv, szerintem. A német mindig is mumus volt a szememben, általánosban tanultam pár évig, de szinte semmi nem maradt meg. Most már felnőtt fejjel hasznos lenne, ha kicsit beszélném, örülnék egy középszintű német nyelvtudásnak, de még egyelőre a felmérés szakaszában tartok. Mit tippeltek, mennyi idő lenne a reális és nagy energiabefektetéssel a min. idő mennyi lehet, mire nagyjából középszinten megtanul az ember?

Neked mennyi időbe telt?



2021. jún. 10. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy év.

Ha gondolod privátban leírom pontosabban is a saját tapasztalataimat. Hogy mennyire volt intenzív, mennyit és mikor tanultam, mennyire tudtam angolul és olaszul.

2021. jún. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze, minden tapasztalat érdekel és hasznos számomra!
2021. jún. 10. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!