Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek miért nem döntött...

Szerintetek miért nem döntött még a kormány a nyelvvizsga amnesztiáról?

Figyelt kérdés

Azért húzzák eddig a döntést, mert eszükben sincs megadni?

Vagy azért, hogy minél többen megszerezzék a nyelvvizsgát,(minél kevesebb pénzt bukjanak a nyelvvizsga központok) és csak az utolsó pillanatban adják meg az amnesztiát? Ha nem tervezik jóváhagyni, akkor szerintem már rég elutasították volna.



2021. jún. 18. 13:27
A kérdező szavazást indított:
Húzzák még az időt és végül elutasítják az amnesztiát.
Húzzák még az időt, de végül elfogadják az amnesztiát.
32 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a kormánynak semmilyen döntést nem kell hoznia ez ügyben. Akkor kéne hoznia, ha akarna amnesztiát, de ha akart volna, már rég meghozta volna a döntést.

Most, hogy gyakorlatilag megszűnt a járvány, mi indokolná az amnesztiát? Eddig is lehetett online készülni, sőt, nyelvvizsgázni is. Akkor mi célt szolgálna az amnesztia, azt leszámítva, hogy unfair előnyhöz juttatná a most végzősöket? A tavalyi is unfair volt.

2021. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én szakmai nyelvvizsga miatt vagyok érintett, amit azért jelentősen befolyásolt ez a járványhelyzet. Azt már csak mellékesen teszem hozzá hogy a munka amit egyetem mellett végeztem, megszűnt. Ezáltal kénytelen voltam haza költözni, és ez jelentősen megnehezíti a nyelvtanárok megfizetését. Azt már inkább meg sem említem hogy milyen az online oktatás színvonala a jelenlétihez képest, még egyetemi szinten is. Szégyellem magam hogy középiskolában nem tudtam le a fenébe a dolgot, de most már késő bánat. A járvány megszűnését inkább nem kommentálnám, de köszönöm szépen a hozzászólásodat!
2021. jún. 18. 13:58
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Alapból nem értem ezt az amnszetiát. Azért aki felsőfokú végzettséget szeretne, az egy B1 szintet tudjon már egy valamilyen nyelvből. Főleg manapság, ahol tudsz otthon rengeteg dologgal gyakorolni. Filmet, sorozatot nézni felirattal, könyvet olvasni az adott nyelven, beszélgetni emberekkel az adott nyelven, akár játékokban vagy chat felületeken.
2021. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem csak egyszer volt Budán kutyavásár. Szerintem úgy készülj, hogy nem lesz.


Amúgy meg a többiekkel szemben igazságtalannak is érzem. Főleg amikor például sok-sok éve beragadt diplomákról beszélünk. Legrosszabb esetben neked is beragad egy fél évre és addig megcsinálod.

2021. jún. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, én is igazságtalannak találtam, hogy a 10 éve befejezetlen diplomákat kiosztották. Ez egyáltalán nem volt sportszerű, de viszont a megváltozott élethelyzet miatt akiknek éppen aktuális a dolog, egyáltalán nem gondolnám igazságtalannak. Egyébként igen, arra készülök hogy most sajnos nem lesz amnesztia.
2021. jún. 18. 14:14
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Külön ki kell jelentenie a kormánynak, hogy most nem lesz? Volt valahol szó róla, hogy lenne? Nem vagyok képben, fel tudsz világosítani kérlek? Azt hittem, az egy egyszeri dolog volt, és az az alapértelmezett, hogy a nyelvvizsga szükséges, így azt most külön nem kell mondani.


Lassan záróvizsga szezon van már, utána állítják is ki az okleveleket, így nem hiszem, hogy érdemes még az amnesztiát várni.

2021. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Volt róla szó, Gulyás Gergely mondta személyesen a Kormányinfó egyik gyűlésén. Ezután az újságírók későbbi eseményen ismét rákérdeztek, és a válaszára nem emlékszem szó szerint, de nagyjából ez volt: "Fontolóra vesszük az ismételt nyelvvizsga amnesztia kérdését, azonban még nem döntöttünk róla"
2021. jún. 18. 14:39
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
#3: Nem B1 az elvárás, és nemcsak írásban, ami a cikkekhez kellene, hanem szóban is.
2021. jún. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%

#8


Akkor B2, az erősebb? Írásban és szóban az még bőven alap. Még a B2 komplex is. A C1-től kezdődik a valós szint. Úgyhogy igenis B2-t azért tudjon az, aki felsőfokú végzettséget akar.

2021. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

#9: És azt elolvastad, hogy a kérdezőnek van nyelvvizsgája?

Több helyen szakmai nyelvvizsga kell a diplomához, és szakmai online nyelvvizsgát nem hirdettek a nyelvvizsgaközpontok. Később talán egy vagy két helyen lehetett, de nagyon korlátozott létszámban.

Tehát konkrétan nem volt vizsgára lehetőség!

2021. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!