Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A minor szak = B2 nyelvvizsgáv...

A minor szak = B2 nyelvvizsgával egyenlő?

Figyelt kérdés
Ha például nekem lesz egy német főszakom és egy holland minorom, akkor mondhatom azt a munkáltatónak, hogy nemetből felsőfokúm van, hollandból meg közép? A diploma egyenértékű a nyelvvizsgával? Vagy ez nem így megy és érdemes lenne mind a kettőből rendesen letenni?

2021. jún. 24. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
A minoroknak nem feltétlenül van nyoma a diplomában (nálunk legalábbis tuti nem írják bele), szóval arról nem biztos, hogy lesz bármiféle papírod. Amúgy igen, a diploma nyelvszakok esetében C1-es vagy B2-es (jellemzően az B2-es, ahová előzetes nyelvtudás nélkül is be lehet kerülni és az egyetemen kezdesz nyelvet tanulni) nyelvvizsgával egyenértékű. Tehát a német felsőfok a diplomával meglesz, de a holland szerintem nem. Én amúgy anglisztikás vagyok, tehát a diplomám nekem is egy angol felsőfokkal lesz egyenlő, de külön nyelvvizsgám nincsen angolból és ezen én is gondolkozom, hogy csináljak-e vagy sem.
2021. jún. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
Ja amúgy ettől függetlenül nyilván mondhatod, hogy középfokú hollandod van, csak ugye nincsen papírod, amivel ezt tudod igazolni. Viszont szerintem ez nem feltétlenül probléma.
2021. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
A germanisztika-németes diplomád felsőfokú nyelvtudást fog igazolni (=egyenértékű C1 nyelvvizsgával), ez a felvis szakleírásban is benne van. Viszont a minor szak önmagában semmivel nem lesz egyenlő. Pl. én francia minoros vagyok, B2 tudással kerültem be ide, és a végén C1-et várnak el, a diplomámban csak annyi lesz bent, hogy ezt a minort végeztem, hivatalosan nem fogja kiváltani a nyelvvizsgát.
2021. jún. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Uh, értem, akkor a minorból mindenképp érdemes lenne nyelvvizsgázni, csak ritka nyelvből ugye nehéz, évente egy alkalom, ha van valahol.
2021. jún. 28. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!