Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az én helyemben melyik nyelvet...

Az én helyemben melyik nyelvet tanulnátok először? (koreai vagy japán)

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem. Eddig angolul tanultam meg - ezt önálló módon. Nyilván könnyű nyelv csak szerettem volna szólni, hogy elkerüljem az olyan kommenteket, hogy “elsőbb angolul tanulj meg.” De én is ezt tanácsolnám másoknak. :))


Amiért megszeretném tanulni középszinten ezt a két nyelvet:


Japán:

- animéken nőttem fel, szeretem a mai napig nézni (emiatt jópár dolgot megértek belőle)

- hiraganákat majdnem folyékonyan tudom olvasni, a katakanákkal bíbelődöm, de folyamatban van.

- a kanjiktól néha elmegy a kedvem, de igyekszem a gyakran használtakat memorizálni, de keveset tudok eddig

- a kultúráról, viselkedési szokásokról - kb mindent tudok ezekről

- szeretném meglátogatni Japánt, szóval jól jöhet akkorra

- japán youtube videókat szeretnék nézni

- az olvasás nem olyan fontos számomra csak beszélni és érteni akarom inkább


Koreai:

- főként a koreai asmr videók miatt jött meg a kedvem hozzá

- olyan elegáns, ropogós-csilingelős, jól hangzó nyelv, de alig tudom kiejteni a nehezebb szavakat és szerintem a legtöbb szó hosszú… ennyire nem ástam bele még magam.

- hangult megtanultam, de többet kellene gyakorolnom, hogy olyan szinten olvassam, mint a hiraganákat

- kpop zenét ritkán hallgatok, viszont szeretem

- van egy kpop banda, a videóikat szeretem nézni, mert könnyen felvidítanak engem, de zavar, hogy mindig angol felirattal kell néznem őket

- kdrámákat ritkán nézek

- úgy érzem, hogy nem annyira zárkózott nép a japánoktól

- szintúgy szeretnék felirat nélkül random koreai videókat nézni

- és szintúgy egy utazás ennél is szóba jöhet



2021. jún. 24. 20:41
A kérdező szavazást indított:
Japán
Koreai
Mindkettőt egyszerre
39 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Egyiket a másik után. A nyelvtanuk nagyon hasonló, szóval ha az egyikét tudod, kb tudod a másikét is.

A szókincs ~1/3-a is hasonló, pl 家族 (kazoku) és 가족 (kajog), キリン (kirin) és 기린 (girin), かばん (kaban) és 가방 (gabang), 約束 (yakusoku) és 약속 (yagsog), stb.

Bár a koreai kiejtés és szöveghallgatás elég nehéz, a japánnál viszont a kanjik miatt nehéz a nyelv.


Én a leírtak alapján a helyedben a japánt tanulnám, és ha még mindig van kedvem, akkor utána a koreait is.

2021. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szerintem a japánt érdemesebb ha ennyire benne vagy. Utána jöhet a koreai.
2021. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Először a japánt, utána a koreait, mert nyelvileg így profitálsz többet, így logikusabb a felépítés. A kettőt egyszerre semmiképppen nem ajánlom, ha egy társalgásinál magasabb szintre el akarsz érni!
2021. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

"- a kultúráról, viselkedési szokásokról - kb mindent tudok ezekről"


Ezt húzd is ki, ne ez alapján akarj dönteni. Japán kultúrát akkor tudsz mindent, ha ott éltél jó pár évig. Amit videókban, animekben, turistaként látsz, az teljesen más az eredeti japán kultúrától. Szeretik kifelé egy teljesen más képet adni magukról, mint amilyenek valójában. Kb. azok a japánok is pár évig bírják elviselni Japánt, akik más országban születtek, de Japánba költöznek. Felfogástól kezdve minden teljesen más.


Választanod meg tök mindegy melyiket választod, tényleges haszna egyiknek se lesz itthon. Melyik nyelvű videókat nézel többet? Japán? Akkor válaszd azt.

2021. jún. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem próbáld ki mindkettőt és nézd meg hogyan hat rád, mennyire dob fel a tanulás és mennyire lelkesedsz.

Van hogy egy nyelvvet hiába akarunk tanulni nem áll rá az agyunk, fontos kitapasztalni.

2021. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!