Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes elmenni az egyetemre...

Érdemes elmenni az egyetemre azért, hogy megtanuljak japánul, vagy sem?

Figyelt kérdés

Olvastam itt-ott, hogy nem tanítanak meg rendesen japánul, mert kevés az óraszám a nyelvre.


Tehát, ha elmegyek Japán szakra, akkor, ha a japán nyelvvizsga szinteket nézzük, akkor 6 félév alatt eljutok egy N4-es szintre? Vagy mi várható?


2021. jún. 26. 22:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ,mit akarsz kezdeni a nyelvvel. 6 félév alatt akár ki is mehetnél és bőven jól megtanulsz.
2021. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mármint úgy érted, hogy az egyetem segítségével kimehetnék Japánba?
2021. jún. 26. 22:50
 3/15 A kérdező kommentje:

Egyébként amint látom, van mesterképzés is, ami 4 félév:


[link]


Ha elvégzem mindkettőt, akkor, még ha kevés az óraszám is, csak megtanulok jól japánul 10 félév alatt... Ugye?

2021. jún. 26. 22:55
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem, úgy értettem, hogy pakolj össze és menj el Japánba! Ott megtanulhatsz rendesen és nem 5 év alatt egy padban.
2021. jún. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Inkább a kultúrákat, szokásokat tanuljátok, de ha lesz Erasmus külföldi tanulás lehetőség érdemes kimenni, mert külföldön jobban megtanulod a nyelvet. Itt leginkább a nyelvtani részre mennek rá minden nyelvnél.
2021. jún. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Japánba nem lehet csak úgy kimenni hosszabb időre, mert az nem európai ország, ahol addig maradok, ameddig akarok. Azt el kell intézni.


Persze szeretnék majd kimenni oda lakni, el lesz intézve, viszont japán nyelvtudás nélkül nem tudom, hogy tudnék ott munkát vállalni. Tehát ezért lenne jó legalább egy N3-as szinten megtanulni itthon... Aztán majd fejlődnék ott.

2021. jún. 26. 23:08
 7/15 A kérdező kommentje:
Az Erasmus-ra hány éves korig lehet egyetemistaként jelentkezni?
2021. jún. 26. 23:10
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
Attól is függ, hogy milyen szintet érsz el ennyi idő alatt, hogy te otthon pluszban mennyi energiát teszel a nyelvtanulásba. Amúgy ha az egyetemmel az egyetlen célod az, hogy megtanulj japánul, akkor nem igazán érdemes, van erre hatékonyabb módszer is. Ha azért akarsz ilyen szakra menni, mert szeretnél tanulni részletesen pl. a kultúráról, akkor már igen. Amúgy van is vele valami célod?
2021. jún. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Érdekel maga a Japán kultúra is, a nyelv is. Szívesen lennék japanológus, és szeretnék az országban (Japánban) is élni idővel. De elsődlegesen a nyelv érdekelne a közeljövőben.
2021. jún. 26. 23:23
 10/15 anonim ***** válasza:
98%

Oké, megtanulsz japánul, elvégzed a japán szakot, kimész Japánba... És ott mit csinálsz? Ott egy leszel a több millió ember között, aki tudja beszélni a nyelvet. De mit kezdesz vele? Azon kívül, hogy tudsz japánul, milyen egyéb képzettséged, tudásod van, amit hasznosítani tudsz?

Szerintem ezen kéne elgondolkoznod, mielőtt egy nyelvi szakra mész.

2021. jún. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!