Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes elmenni az egyetemre...

Érdemes elmenni az egyetemre azért, hogy megtanuljak japánul, vagy sem?

Figyelt kérdés

Olvastam itt-ott, hogy nem tanítanak meg rendesen japánul, mert kevés az óraszám a nyelvre.


Tehát, ha elmegyek Japán szakra, akkor, ha a japán nyelvvizsga szinteket nézzük, akkor 6 félév alatt eljutok egy N4-es szintre? Vagy mi várható?


2021. jún. 26. 22:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
97%
És ezt úgy mondom, hogy korábban én is egy távol keleti nyelv szakon tanultam. Ott is hagytam fél év után. Mert nincs értelme. Ha a nyelv érdekel, akkor tanuld hobbo szinten, keress különtanárt, nyelviskolát, de az egyetem az nem nyelvtanfolyam, az egyetemen olyat kéne tanulnod, amiből meg is tudsz élni. Ha Japánba akarsz menni, akkor valami olyasmit kéne kitanulnod, ami ott keresett, és persze szereted is csinálni, közben mellette pedig tanulni a nyelvet szabadidődben. Ne rontsd el az életedet!
2021. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!


Közben elolvastam ezt is:


[link]


Majd meggondolom még!

2021. jún. 26. 23:32
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Japánba nem igazán lehet Erasmussal menni, max. az Erasmus tengeren túli mobilitási programjával, de azzal jóval kevesebb a lehetőség mint európai országokba.
2021. jún. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy az hülyeség, hogy nyelvszakot végezve ne lehetne később elhelyezkedni, munkát találni, megélni stb. és elrontja az életét, aki ilyen képzést végez. Viszont az tény, hogy nem nyelvtanulásra vannak.
2021. jún. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Többet érsz egy nemzetközi gazdálkodás (azaz logisztika, külkereskedelem) szakkal, ami mellé betolod a japánt.
2021. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!