Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha lenne lehetőségeket milyen...

Ha lenne lehetőségeket milyen nyelvet tanulnátok és milyen szinten?

Figyelt kérdés
Lehetőségem van angol, német vagy spanyol tanulásra. A spanyolt most kezdeném, az előbbi kettőből már van középfokú nyelvvizsgám. Melyiket választanátok? Nekem mindhárom tetszik, továbbtanulási pontnak sem kell már több nyelvvizsga, szóval nem kötött számomra a nyelvtanulás.

2021. jún. 29. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Az angolt mindenféleképpen fejleszd fel felsőfokra. Utána azt válaszd, amelyiket szívesebben tanulnád.
2021. jún. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Angol C1 a leghasznosabb, ha tényleges tudás van mögötte.


Összességében az angol C1 + német B2 már egy nyerő páros, de ha még van mellé egy spanyol B1 netalán B2 is, akkor pláne.

2021. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Én a spanyolt választanám. Angolul tudok, németül tanultam és egyszerűen utáltam, a spanyol viszont mindig is tetszett.
2021. jún. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most már semmilyet, hogy az angol nagyon jól megy. Bármelyik nyelvet csak felső szinten érdemes tanulni. Persze fel lehet szedni turistaszótár alapján olyan szókincset, ami mondjuk egy nyaraláshoz elég helyi nyelven, de tapasztalatom, ha már az angolt jól beszéled, akkor egy bizonyos ponton túl úgyis átváltasz a kevésbé ismert helyi nyelvről angolra.
2021. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!