Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen TELC B2 témák lehetnek...

Milyen TELC B2 témák lehetnek angol szóbelin és levélírásnál?

Figyelt kérdés

Angol Telc B2 nyelvvizsgára készülök, igyekszem összeszedni a lehetséges levélírás témákat (formal és informal), illetve a szóbeli témaköröket (főként, amik 90mp-es prezentációnál jöhetnek szóba). Ha jól tudom mindig 2 témakör van megadva, ezek érdekelnének.


Nagyon megköszönném, ha olyanok, akik már voltak ezen a vizsgán megírnák nekik milyen témakörök jelentek meg. Előre is köszönöm a segítséget:)


(Esetleg, ha van valakinek türelme leírni, nagyon hasznos lenne saját tapasztalatokat is olvasni a vizsga menetéről, mert nem igazán tudom mire számítsak)



2021. júl. 3. 11:54
 1/1 anonim ***** válasza:

A szóbelin az volt, hogy a külföldi barátomék jönnek hozzánk nyaralni, és szervezzük meg nekik az ittlétüket (kaja, szállás, látványosságok stb).

Volt egy szöveg, ami a környezetvédelemről szólt, valami olyasmi, hogy Barcelonában kerékpárbaráttá tesznek városokat-kerületeket, és mi a véleményem/véleményünk.

Az önálló kifejtésben pedig, egy kedvenc helyemről kellett beszélnem, ahová ellátogattam-kirándultam.


Levélben pedig valami szemét miatt kellett panaszkodnom (panasz levél). Ennyi van meg hirtelen!

2021. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!