Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német C1 szóbeli nyelvvizsga...

Német C1 szóbeli nyelvvizsga mennyire brutál? Hogyan készülhetnék rá?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeptemberben lenne egy német C1-es nyelvvizsgám(komplex). Már 2 hónapja kéazülök rá, az írásbeli részével úgy érzem nincs túl sok gond. Szóbelire pedig a Lexika 1000 Fragen und Antworten könyvvével készülök. Eddig egész jól mentminden. Átveséztem 1-1 témát, idegenszavat kiírtam+megtanultam, témához vázlatot írtam és megtanultam, a könyv kérédseire is válaszoltam. Viszont úgy érzem, hogy egyre keservesebb lesz ez a szóbeli. Valaki tudna élmény, tapasztalatot mondani a szóbeli vizsgájáról C1 szinten? Tényleg vannak nnagyon nehéz kérédsek(amire már magyarul nehéz válaszolni) Nektek milyen volt? Hogy készültetek? Hogy ment? Persze, ez nyelvvizsgaközpontól függetlenül most. Én egyébként a Társalkodót néztem ki magamnak.

2021. júl. 16. 19:27
 1/2 anonim válasza:

Nekem is szeptemberben lesz (csak Origó). 1 hónapja készülök rá, ugyanígy, mint te. Én korábban másik nyelvből már csináltam komplex felsőfokot. Politikáról, környezetvédelemről és altruizmusról kellett beszélnem. Írásbelin: feminizmus megjelenése filmekben, újrahasznosítás módszere Svédországban, egy ismertebb hőlégballon mérnöki leírása és története, a távkapcsolatok pszichológiája.


Sok szerencsét Neked! :) <3

2021. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jesszusom, erről magyarul nem tudnék sokat mondani... :O

Köszönöm! Neked is! :)

2021. júl. 22. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!