Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék felkészülni...

Hogyan tudnék felkészülni egyedül emelt német érettségire?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy tavaly végeztem a gimnáziumban. Az érettségim németből közép szinten hármasra sikerült. Nem csinaltam semmiből emelt érettségit és nyelvvizsgám sincs. Ápolónak tanulok egy 3 éves képzés keretein belül. Nagyon szeretem érdekel a téma. Viszont arra gomdoltam hogyha ezt elvégeztem és elkezdek dolgozni, levelezőn elvégezném főiskolán is ezt a szakot. Ahhoz viszomt szükségem lenne egy emelt érettségire majd egy nyelvvizsgára is. Viszomt ha németből tennék egy emelt színtű érettségit ami legalább 60% lenne, akkor már azt elfogadják középszintű nyelvvizsgának is. Így 2 legyet ütnék egy csapásra. Azt histem annyira még nem felejtettem el 1 év alatt a németet. A kérdés az lenne egyedül fel lehet készülni min 60%-os emelt német érettségire, ha középszinten kb 3mas szinten vagyok? Nem sietettném magamat lenne elég időm felkészülni én úgy érzem. Mit gondoltok mennyi idő alatt lehet eljutni erre a szintre?

2021. júl. 25. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Középszintű hármas az még elég gyengécske egy emelt szintű érettségihez...

Magántanár lenne a legjobb, mert egy emelt szintű érettségihez már szükséges tanári segítség! Nem tudom, a szüleid tudnák e fizetnim

2021. júl. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

maklári tamás: német nyelvtani abc


erwin tschirner: német szókincs


scheibl györgy: német nyelvtan 222 pontban



ezekből tanulj... legalább 2 év tanulás kell hozzá.

2021. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos jelen pillanatban anyagilag nemhiszem hogy beleférne egy rendszeres német tanárhoz járkálas. Ezért kérdeztem hogy tudnám megoldani egyedül.
2021. júl. 25. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:
ezek a könyvek benn vannak könyvtárban, nem kell érte fizetned.
2021. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos esélytelen így a 60%, maximum egy nagyon gyenge kettes. Tanárhoz kéne járnod, de még úgy sem garantálnám, ha a közép is csak hármas lett.
2021. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, valamilyen szakmai érettségit javasolnék,ami az ápoláshoz kapcsolódik,így elfogadnák.
2021. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát akkor mostmár nemtudom hogy mit kezjek magammal...

Egy középfokú nyelvvizsga is olyan nehéz mint az emelt érettségi?

2021. júl. 25. 22:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kitölteni egy emelt német érettségit, nézd meg, hogy mennyire érted mit akarnak a feladatban, ha nagyját érted akkor ezeket gyakorold.


Nyelvvizsga szerintem könnyebb.

2021. júl. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!