Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A kínai nyelv szavait csak az...

A kínai nyelv szavait csak az én fülem nem hallja ki vagy tényleg ilyen nehezen kihallható a beszédük?

Figyelt kérdés
Én csak animézés miatt találkoztam a japán után a kínai nyelvvel, beszéddel, de míg a japán szavakat a nyelv ismerete nélkül is többnyire tisztán kihallom, a kínaiból szinte semmit se hallok ki. Ilyen fura hangokat ejtenek ki, ami a magyarnak idegen lenne vagy több kínai beszéd hallása után ugyanúgy ki fogom hallani, mint a japán szavakat?

2021. júl. 25. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
Igen, a kinaiban eleg sokfele hang van, amik a magyarnak teljesen idegenek, es osszetett a hangrendszere, mig a japane elegge egyszeru. Sok gyakorlassal, tanulassal (instrukcioval) es inputtal ki tudod hallani a hangokat es a tone-okat is (amik jelentest hordoznak, kepzeld el, mintha a japanban kb. minden szo mas accenttel teljesen mast jelentene).
2021. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%
Igen ha hozzászoksz a kínaihoz akkor ugyan úgy hallható lesz (tapasztalat).
2021. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!