Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A lányom C1-angol felsőfokú...

A lányom C1-angol felsőfokú komplex nyelvvizsgára készül.Valakinek van esetleg kidolgozott tétele a szóbeli részhez?A párbeszéd résznél engedik ,hogy pl. a barátjával legyen párban?

Figyelt kérdés
A feladatokat/tételeket átnézve az írásbeli fog neki menni,de a szóbeli témakörei elég idegenek neki.(politika,bankok....)16 éves lévén nem érdekli még minden,így beszélni sem tud róla.A vizsga 5 hét múlva lesz.Kerestem nyelvtanárt,remélem vállalja.Iskolai tanára javasolta hogy bátran vágjon bele a vizsgába,de a témakörök elbizonytalanították.

2021. júl. 26. 15:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

A legfontosabb infó lemaradt, melyik nyelvvizsgaközpontnál csinálja?

Én pl. euroexamre készülök, ott elvileg lehet direkt párban menni.

2021. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Vannak olyan könyvek, ahol a vannak kidolgozott válaszok. Pl. az egyik az a 1000 questions 1000 answers, a másik pedig a Színes kérdések és válaszok angol nyelvből könyv. Ajánlom őket.


A párbeszédnél az, hogy lehet-e általa választott személlyel, az attól függ. Van ahol alapból a tanárral kell párbeszédet folytatni.

2021. júl. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

#2-es vagyok.


Én pl. úgy tudom, hogy ECL-nél is ki lehet választani, hogy kivel akarsz párbeszédet folytatni. Azt hiszem. De nyelvvizsgaközpont függő.

2021. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen,a lényeget kihagytam,bocsánat. Ő TELC C1-re megy,Miskolcon a a Katedra fogja bonyolítani.
2021. júl. 26. 15:17
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

"szóbeli témakörei elég idegenek neki.(politika,bankok....)16 éves lévén nem érdekli még"

Erről szól a C1, hogy az Élet témáiról kulturáltan értekezni. A Hány éves vagy? Merre van a mozi? volt az eddigi vizsgák témaköre.

2021. júl. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!2-es válaszolónak külön köszönet,nagyon hasznos válasz volt.:)

Találtunk tanárt aki átveszi vele a szóbeli tételeket. :)

Na meg a youtuben is van egy halom videó ebben a témában.:)

2021. júl. 26. 15:45
 7/19 anonim ***** válasza:
Én ezen kívül még azt tudom javasolni, hogy olvasson az adott témákban angol nyelvű honlapokat, cikkeket. Nem kell bemagolni, csak hogy tájékozottabb legyen + így ragadnak rá az adott témához tartozó speciális szavak is.
2021. júl. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Exam fright killer könyv fent kering a neten, az nagyon hasznos lehet neki.

E mellett a gazdasági részekhez olvasgatása az investopedia cikkeit.

Ha más téma van amit nem tud hogy kellene kidolgozni írja be Googlebe hogy "what is ...." Vagy ilyesmi kérdés szerűen és úgy megkapja a válaszokat és sikerülni fog kidolgozni egyszerüen. Én ezzel a "technikával" dolgoztam ki a szakmai nyelvvizsga teteleimet

2021. júl. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
En is ajanlom a nyelvtanar melle a szines kerdesek es valaszokat, valamint az 1000 questions 1000 answers C1-re felkeszito konyveket. Pont ez a lenyeguk, nagyon hasznosak, mar kidolgozott minta peldak vannak benne. Ha nem is kapja ugyanezeket a kerdeseket (mert valszeg nem fogja), a szokincs alapjan amit felszed belole, nagyban megkonnyiti a vizsgazast.
2021. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
a vizsga előtti két hétben olvastasd el vele a magyar és nemzetközi sajtó legfontosabb híreit, próbáljon meg rájuk emlékezni arra a két hétre. (gazdaság, környezet/védelem, nemzetközi diplomácia; a kivel kavart a képviselőjelölt fajta bulvár nem kell.) amúgy ne legyél csalódott, ha nem jön neki össze, a b2 és a c1 között tényleg csak az a különbség, hogy a c1en már sokkal komolyabb témákról kell értekezni. (én pár éve az atomenergia pozitív és negatív oldalait kaptam írásbelin és utána a közel keletről illetve a zöld városokról beszélgettünk a szóbelin, az öcsém valami oktatáspolitiaki kérdést kapott, utána szóbelin atomenergiát, bár nem telcet csináltunk.)
2021. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!