Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Telc angol B2 írásbelijére...

A Telc angol B2 írásbelijére hogyan/miből készüljek? Milyen feladatokra számíthatok? Nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Aki esetleg ezen a nyelvvizsgán volt, és megosztaná velem a tapasztalatait, azt megköszönném.

2021. júl. 31. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Elmondod ki vagy mi, mi vagy, honnan jöttél, esetleg mi a hobbid.

Kapsz egy témát (pl egy könyv, amit olvatál, egy utazás, koncert amin részt vettél), erre kapsz 2-3 percet, hogy átgondold, aztán elmond, mesélj róla.

Utána kaptok egy cikket, amin vitáznotok kell. Én így gondolom, te mit gondolsz, egyetértek, nem értek egyet stb.

Párbeszéd, amikor valamit terveznetek kell. Egy utazás Párizsba, Braziliába, vagy épp egy szülinapi party.

Vége.

2021. júl. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha pedig csak a szókincsedet akarod bővíteni, pl akár írásbelire is, és nem 2 nap múlva lesz a nyelvvizsga, akkor Színes kérdések és válaszok angol nyelvből B2, vagy 1000 questions 1000 answers B2 könyvek.
2021. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
írásbelit írta :)
2021. aug. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3

Na ezt jól benéztem. Amúgy akkor semmi mással, csak olvasgatással, szókincs bővítéssel. :D

Van Telc német nyelvvizsga gyakorlófeladatok nevű könyv, abban van egy pár próba nyelvvizsga cd-vel együtt, hasznos dolog.

Ezen az oldalon pedig ingyen is találsz pár pálda vizsgát:

[link]

2021. aug. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
engem nem zavar, hogy a szóbelit is írtad, sőt köszönöm!(3as)
2021. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!