Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak meg rendesen...

Hogy tanuljak meg rendesen angolul beszélni ?

Figyelt kérdés
Igyekszem magam angollal körülvenni, angolul nézek videókat, filmeket, olvasok és külföldiekkel is sokat szoktam írni. Nagyjából mindent megértek és nem is nagyon kell fordítgatnom a fejemben, de amikor beszélnem kellene, egyszerűen semmi sem úgy jön ki ahogy szeretném…Próbáltam már kilépni a komfortzónából és beszélgetni egy amerikai sráccal párszor, aki egyébként nagyon türelmes volt velem és nem nevetett ki vagy bármi, de kissé kínos volt a beszélgetés számomra, mert még azokat az alap dolgokat is elfelejtettem amit tudok. Szoktam magamban beszélni a gyakorlás érdekében és olyankor egészen jól megy a beszéd, de amikor emberek vannak körülöttem, mindig rosszul mondok valamit..Eléggé elvagyok keseredve ugyanis már jó pár éve tanulok angolul és nem tudom, hogy fejlesszem a kiejtésem és csak magát a beszédem. A célom nem az, hogy úgy tudjak beszélni mint egy anyanyelvi beszélő, egyszerűen csak azt akarom, hogy megértsenek és magabiztosabban tudjak beszélni, szóval ha valaki tudna adni néhány tanácsot, nagyon hálás lennék. :/

2021. aug. 1. 00:55
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

sztem először írásban kommunikálj bárkivel, van időd leírni, utánanézni szavaknak, nyefit átgondolni.

vezess angolul naplót vagy írj fiktív leveleket.

magadban hangosan fogalmazz meg mondatokat, vedd fel telódra, játsszd vissza.


és amit sokan szoktak utálni, de hasznod, oldjál meg minél több nyelvtani feladatot, h. zsigerivé váljon.


pl. tudd, h. a múlt időt used to és would szerkezettel is kifejezheted, nemcsak igeidőkkel.


vagy tudd, hogy a feltételes jelennél if+ past simple (If I had...), a feltételes jövő meg if+ present simple (If I have...)


aztán szókincs: pl. erwin tschirner angol szókincs c. könyvét dolgozd fel, és naponta 2x ismételj át minden korábban megtanult leckét, mondd ki, írd le.


ezekre nagyon kell gyúrni, és akkor szóban is menni fog, de ha nincs biztos nyelvtani alap és izmos szókincs, akkor nem.

2021. aug. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A nyelvtanom egész jó, nem mondom, hogy 100%-os, mert még mindig sok mindent meg kell tanulnom, de az alapokat már sikerült elsajátítanom. Most úgy érzem, hogy jobban rá kell lépnem a beszédre, ugyanis eddig inkább a nyelvtanra fókuszáltam jobban..És sok olyan embert ismerek akiknek rosszabb a nyelvtanjuk, de mégis sokkal folyékonyabban tudnak beszélni mint én. :/ De nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, ment a zöld !
2021. aug. 1. 01:27
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
A beszédet csak beszéddel lehet fejleszteni, nem tudod kikerülni. Minél több témakörben minél többet beszélgess, ha lehet, akkor nálad magasabb szinten állókkal. Családtag, haver, munkatárs, külföldi ismerős, akárki lehet. Ne zavarjon, ha hibát követsz el, sőt, csak úgy tudsz fejlődni, ha látod a hibáidat.
2021. aug. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ha a nyelvtan már okés, és van elég szókincsed is beszélni meg improvizálni, akkor kénytelen vagy MÉG jobban kilépni a komfort zónádból és rengeteget beszélni. Írtad, hogy angolul nézel filmeket is. Akármilyen hülyén hangzikés béna érzés, először mondd utána a mondatokat, aztán vele együtt, főleg az olyanokat, amiben új vagy számodra nehéz szó van, hidd el, minél többször motyogsz akár csak magadban is, az agyad és a nyelved annál jobban rá áll.


Mivel tudom, hogy főleg a legelején borzasztó nehéz beszélgetni, mert félsz, mint gondolnak a kiejtésedről, meg a lassúságodról, legelőször talán nem is olyannal kellene beszélgetned, akiről tudod, hogy türelmes, hanem random emberekkel a neten, vannak discord szereverek is erre. Mert akkor érzed, hogy nincs súlya, nincs tétje, és ha hibázol valamit, csak nevettek egyet. Csak valami kamu képpel-névvel, és ha bármikor kínosnak érzed, kilépsz.

2021. aug. 1. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

El kell járnod beszélgetni.


Városokban szoktak lenni beszélgető asztaltársaságok. De nyilván ahhoz már kell egy szint.


Ha más nincs kénytelen vagy befizetni egy beszédcentrikus angolórára.


Amúgy a youtub-on is érdemes körül nézni mert ott is vannak olyan tanárok, akik ingyen tanítanak. Előfordulhat, hogy van amelyik videokonferencia keretében vállalnak beszélgetős órát.

2021. aug. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!