Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki járt skandinavisztika...

Aki járt skandinavisztika szakra tud írni tapasztalatokat? Norvég nyelviránnyal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Idén felvettek skandinavisztika szakra, és érdekelne hogyan néz ki a képzés. Olvastam az itt feltett kérdéseket és nem igazán találtam olyat ahol részletesebben írnak róla. Milyen nyelvkönyből tanultok? Mennyire színvonalasak az órák? A második nyelvet mikor kell kiválasztani?

2021. aug. 1. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekel
2021. aug. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Norvégon hányan szoktak lenni?
2021. aug. 2. 16:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 52-en leszünk a szakon idén. Egy ismerősöm azt mondta, általában a svéd a legnépszerűbb 20-25 emberrel, utána a norvég és végül a dán, ahová csak 3-4-en jelentkeznek
2021. aug. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%

bakker, úgy jelentkeztél a szakra, h. semmit nem tudsz róla?

enyhén felelőtlen

a youtube-on is vannak bemutatkozó videók, meg egy jövendőbeli egyetemista van annyira értelmes, h. nem a gyakorin tájékozódik, hanem az egyetem honlapján, az egyetem skandinavisztika tanszékén, vagy facebook oldalán


plusz google..

2021. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: honnan tudnám milyen könyvből tanulnak és milyen színvonalúak az órák ha sehol nem írják a neten? Szerinted nem néztem utána? Te tényleg ennyire ostoba vagy? :Dd A gyakori kérdések oldala meg pont erre lett kitalálva, hogyha bármilyen információ nincs fent vagy nem elérhető akkor meg lehessen kérdezni..
2021. aug. 6. 05:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, pont hasonló kérdéseim lettek volna, bár én még idén érettségizek

Majd ha nem felejtitek el, a jövőben leírjátok a tapasztalatokat?:(

2021. aug. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Engem is érdekelne, jövőre jelentkeznék norvég szakirányra. Plusz mennyi lehetőség van elhelyezkedésre és milyen keresetre lehet számítani?
2021. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem felejtem el, akkor egy év múlva írok tapasztalatokat :D
2021. aug. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7:


Elhelyezkedésre 0. A nyelvszakok önmagukban nem érnek semmit, főleg az ilyen ritkább nyelvek. Fordító-tolmács? Jó, melyik cég vesz fel. Angol, francia, német, fordítókból ezek mennek, de ezekből már annyi ilyen cég és munkaerő van, hogy nem tudsz versenyezni velük.

Idehaza skandinavisztika szakkal önmagában semmit nem lehet kezdeni. Nyelvtanulásra jó, meg esetleg, ha lerakod mellé a tanárit, akkor elmehetsz valahova tanárnak. Azonban svéd, norvég, dán, finn nyelvtanárokra nem nagyon van igény.

Akkor ér talán valamit, ha leraksz mellé még más valamilyen szakot (ami tényleg ér is valamit önállóan), aztán az adott országba próbálsz elmenni dolgozni. De ahhoz is felesleges elvégezni, mert anélkül is meg tudod tanulni a nyelvet.

"På vei" vagy "Ny I Norge" könyvek azok amiből tanítani szokták Norvégiában tanítani szokták a bevándorlókat. Meg említsük meg, hogy általában a Bokmål nyelvirányzatot szokták tanítani. (Norvégiában hivatalosan két nyelvirányzat van, Bokmål és Nynorsk).

2021. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Én norvégon végeztem nemrég. Nincsen második nyelv, ezt már egy pár éve kivették, de hidd el, elég lesz csak az egyik is. Természetesen minort tudsz felvenni, bár ezt a tanárok nem nagyon ajánlják (és én sem). Ha minort veszel fel, elfogynak a kreditek, így harmadévre lemaradsz a nyelvórákról, és akkor mi értelme.

Nem szabad elfelejteni, hogy ez egy filológiai szak, így a fókusz az irodalomra és nyelvészetre esik. Első évben van a legtöbb nyelvi óra, emellett mennek az irodalomtudomány és nyelvtudományi órák. Ez kiegészül egy jópár kulturális órával is. Másodévben már norvégul fog menni az irodalom és a nyelvészet, ami nem lesz túl könnyű. Szerintem a másodév a legnehezebb. Utána már csak megírod az adott nyelven a szakdogád és lediplomázol 😅. A nyelvórák szerintem nem rosszak, minden oktató türelmes, nyugodtan lehet kérdezni őket, azonban a nagyobb része rajtad múlik.

Elhelyezkedni nem könnyű vele, azonban pályakezdőként vannak lehetőségek cégeknél, ahol folyamatosan keresnek skandináv nyelveket beszélő embereket! Szóval azért annyira nem rossz, és ezek meg is fizetik a nyelvtudást. Azonban hosszútávon tényleg érdemes csinálni mellé valamit. A ‘På vei’ könyvvel fogtok kezdeni, de később kb mindenki másból oktat. Nyugodtan írj, ha van kérdés :)

2021. szept. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!