Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elkezdtem olaszul tanulni, de...

Elkezdtem olaszul tanulni, de már nincs annyira kedvem hozzá, mostmár oroszul szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja tanulok olaszul és tök jól is ment egy hónappal ezelőttig, amikor is nem lett időm semmire. Dolgoztam és tényleg, örültem, ha volt időm kialudni magam. Mostmár megont lenne időm, de már nem annyira érzem a motivációt. Akkor duolingo-n volt 100 valamennyi streakem, néztem olasz sorozatot, filmeket, azon járt folyton az agyam, hogy majd ki fogok menni Olaszországba, folyton Mäneskint és más olasz zenéket hallgattam, teljesen motivált voltam. Mostanra ez sajnos eltűnt, és most az orosz érdekelne.

Próbáljam visszahozni azt a motivációt, nézzek egy csomó olasz tartalmat? Vagy inkább hagyjam kicsit, ne erőltessem és próbáljam meg az oroszt? Vagy próbáljam meg azt, hogy most az oroszra koncentrálok, de megpróbálom az olaszt is tartani kicsit, kevesebbet, de abból is tanulni?

Szeretnék majd több nyelvet tudni. Angolból már van egy felsőfokú nyelvvizsgám. Most leszek 12.-es és németből emeltezni szeretnék. Németből már vagyok olyan szinten, hogy tudjak mellette mást tanulni. Csak azt nem tudom, hogy melyiket, vagy hogy bírnám-e egyszerre a kettőt tanulni mellette.



2021. aug. 4. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

hát ilyen hozzáállással sztem hagyjad...

tök gyerekes

te tudod, h. az orosz mennyivel komplikáltabb, mint az olasz?


akármilyen nyelvhez kitartás, állhatatosság, szorgalom és motiváció kell.

2021. aug. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Azt csinálsz, amit akarsz
2021. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Én több nyelvet is tanultam életem során, volt, hogy teljesen eltűnt a motiváció, volt, hogy némi idő után visszajött. Kényeríteni felesleges magadat, de ne kezdj bele rögtön az oroszba, hagyj egy kis időt, hátha visszatér a kedved az olaszhoz.
2021. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm szépen! Megfogadom a tanácsod.
2021. aug. 4. 16:58
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

Könyveld el, hogy képtelen vagy megtanulni egy nyelvet, próbálkozz a faesztergálással vagy a kuvasztenyésztéssel.

Ha így kiment a hajtóerő, akkor nem is volt.

2021. aug. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves 19:28-kor válaszoló, megkérdezhetem, hogy neked hány nyelvet sikerült elsajátítanod életed során?
2021. aug. 4. 20:19
 7/12 Thunderfairy ***** válasza:
30%
Szerintem is hagyd így a nyelvtanulást. Nem neked való dolog.
2021. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 ambrielcoaching ***** válasza:
100%
Nekem sokat szokott segíteni, ha összeírom pl a célokat. Miért szeretnél olaszul vagy akár oroszul tanulni? Az, hogy tetszik a nyelv, nem fog elég motivációt adni, hogy a hasonló hullámvölgyekből kimászhass. De ha van egy reális, nem túl távoli célod, azt szem előtt tartva visszatérhet a motivációd. Ha nincs ilyen, akkor lehet, hogy egy másik nyelvnél találsz, vagy csak később. Erőltetni kár, mert akkor megutálod. Szóval szerintem tedd fel magadnak a kérdést: Mihez kell nekem az olasz nyelv? Sok sikert!
2021. aug. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, általános tanács, hogy egyszerre egy nyelvet tanulj, abba tedd bele rendesen az energiáidat, és utána lépj tovább a következőre. Én a helyedben most a németre gyúrnék. A helyedben megcsinálnám belőle a felsőfokút, ez többet ér, mint az emelt érettségi, és nagy hasznodra lehet később (én az összes eddigi munkámat a németnek köszönhetem).


Ha ez megvan, akkor belevághatsz az oroszba, de tudnod kell, hogy nem egyszerű nyelv. Esetleg kóstolj bele, nézd meg az alapokat, hogy ne legyen túl sok egyszerre, amikor rendesen elkezded tanulni.


Ja, és az angolt se hanyagold el közben, az fontosabb, mint a többi idegen nyelv együttvéve.

2021. szept. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én az italiano automaticoval tanulok a youtubon, humoros, élettel teli videók. Sokhoz még angol felirat is van. Valószínűleg azért vesztetted el a motivációt, mert nem voltak annyira érdekesek a tartalmak amiket néztél.
2021. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!