Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak? Ti is, vagytok,...

Mit csináljak? Ti is, vagytok, vagy voltatok olyan bajba, hogy egyszerűen, ha 20-adjára meghallgatjátok az angol szöveget (filmből), akkor sem értitek? Tudom mit mond, angolul is, magyarul is, de abszolut nem értem!

Figyelt kérdés
Mi a túrót jelent ez? Már annyira el vagyok keseredve.
2021. aug. 9. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ird le, magyarul es angolul is. Ha elotted van, latod, jobban megerted. Szerintem csak a szavakat erted, nem osszevonva mondatokban.

Az is lehet, hogy bizonyos kifejezeseket nem ertesz angolul, szavakat erteni nem eleg.

2021. aug. 10. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Ti is, vagytok, vagy voltatok olyan bajba, hogy egyszerűen, ha 20-adjára meghallgatjátok az angol szöveget (filmből), akkor sem értitek?"

Igen.


"Tudom mit mond, angolul is, magyarul is, de abszolut nem értem!"

Na és? Nem a szavakat, még csak nem is a mondatokat kell érteni, amikor filmet nézel, hanem a filmet!


"Mi a túrót jelent ez?"

Azt, hogy nem jó a hozzáállásod. Maximalista vagy. Úgy nem lehet nyelvet tanulni. Vagy csak annyi szenvedés árán, mint ahogy te csinálod. De úgy meg minek?..


"Mit csináljak?"

Ne akadj fenn minden szón, minden mondaton! Lazulj el, és élvezd a filmet!

2021. aug. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
utolsó, a nyelvtanulás lenne a lényeg, nem a film. Azért nézem a filmet, hogy érdekes környezetben halljam az angolt.
2021. aug. 11. 21:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor is lazits, hiszen minden rendben: az a cel, hogy halljad, es hallod!
2021. aug. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kifejezesek hasznalata es ertese legyen a cel.
2021. aug. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De ne minden egyes kifejezésé, ne minden egyes szóé!


Elsősorban tankönyvből érdemes szavakat meg kifejezéseket tanulni, mert azokban előfordulási gyakoriság szerint vannak elővezetve. A filmek másra valók.

2021. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A filmek nezese/olvasas a koznyelv tudasara hasznos. Ezt nem tudja kerdezo. Allitolag minden szot ert, csak osszerakni nem tudja oket.
2021. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy eppen olyan temaju filmeket nez, amihez amugy sem ert. Hiszen magyarul sem erti, hogy mit jelent az elhangzott szoveg, csak a szavakat.
2021. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"minden szot ert"

Nem, nem érti, épp ez a baja:

"ha 20-adjára meghallgatjátok az angol szöveget (filmből), akkor sem értitek? Tudom mit mond, angolul is, magyarul is, de abszolut nem értem!"


Vagyis valószínűleg felirat is van hozzá, fordítás is, de amit hall, azt mégsem érti, vagyis nem hallja ki a hallott szövegből azt, ami a felirat. Valamennyit viszont biztos felismer belőle - arra kéne koncentrálnia. Különben meg az is lehet a gond, hogy kb. sehol se tart még a nyelvtanulásban, de máris filmeket akar nézni...

2021. aug. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nyelvtanilag középfok körül vagyok, nagyon jó szókincsem van, rengeteget olvasok, az írással sincs gond. "sehol se tart még a nyelvtanulásban, de máris filmeket akar nézni..." Ez olyan butaság: [link]

1 éves középiskolai angollal kezdte el a sorozatokat nézni, én jóval fölötte vagyok:

[link]

De van még egy rakás ember aki sorozatnézéssel tanulta a nyelvet.

2021. aug. 17. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!