Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki le tudná írni, hogy...

Valaki le tudná írni, hogy mit mondanak ebben az angol videóban?

Figyelt kérdés

[link]

Innentől, egészen 10:25-ig, utána már értem. Elég angolul is, nem muszáj lefordítani magyar, azt már elvileg én is meg tudom tenni szótár segítségével.



2021. aug. 14. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Life with the Corsicans is simple and tough. Vineyards cling to the precarious slopes. Farmers till the narrow valleys. And as the last snows recede the glaciers in this beautiful and remote island, so wild flowers carpet the ample pastures with splashes of multicoloured splendor. But, strange as it may seem, this tranquil, forgotten land is supercar country.
2021. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
1-es vagyok, elszúrtam: Life FOR the Corsicans, nem with.
2021. aug. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
(Ja és "remote and beautiful island", nem "beautiful and remote island" - ma nem vagyok formában...)
2021. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Oké 64%-os (aki lepontozott), mondd mit szúrtam még el? Kíváncsi vagyok...
2021. aug. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

#4: Erre én is kíváncsi vagyok. Van benne hiba? Mondjuk nekem így is tökéletes, mert így már megértem.

Amúgy ez mennyire számít nehéz szövegnek? Középszintű nyelvvizsgára készülök, és ebből a részből csak pár kifejezést értettem meg, talán az ötödét. A többi részét értem a videónak.

2021. aug. 14. 13:01
 6/7 anonim válasza:

Szia ez is segíthet:


[link]


A videóból kiszedi a szöveget, és olvasható formába konvertálja. Én elég sok külföldi videót ezzel értek meg.


Ez eredeti nyelven elég jól ki szedi, a fordítás az már egy másik dolog, a gépi fordítók még nem igazán kiforrottak.

2021. aug. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6: Köszi. De ez csak akkor tudja kiszedni a szöveget, ha Youtube-on található hozzá felirat. Szóval nem sok értelme van, mert ha van ott felirat, akkor 1 gombnyomással bekapcsolható és élőben olvasható a videó alsó sorában. Ennél a videónál meg nincs szöveg megadva, így nem is működik vele.
2021. aug. 15. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!