Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit fejlődött a nyelvoktat...

Mennyit fejlődött a nyelvoktatás az elmúlt évtizedekben az állami iskolákban?

Figyelt kérdés
Mennyit növekedett a sikeres nyelvvizsgák száma?
2021. aug. 16. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

használd a google-t

kérdezz egy nyelvoktatási szakértőt v. szociológust

2021. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon sokat, de visszafelé. A nyelvoktatás a magyar állami iskolákban = a 0- val.
2021. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1


Köszönjük Emese!

2021. aug. 16. 12:35
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem fejlődött a nyelvoktatás. A gyerekemnek sokkal érdekesebbek voltak az angol órái (amit az online oktatás alatt hallgattam végig), mint az én középsulis óráim. Bár a nyelvoktatás minősége nagyban függ az iskolától, a diáktól és a tanártól.


Egy TOP gimiben tizedik végére szinte mindenkinek van egy nyelvvizsgája míg a nyolcadik kerületben egy legalja gimiben ez nem jellemző.

2021. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Általános iskolától kezdve a gimi végéig van 12 év.

Egy nyelven makogás az sajnos nagyon kevés...

Akinek nincs érzéke hozzá annak ez is jó már, de másoknak...


Semmit nem fejlődött a nyelvoktatás, de talán nem is romlott.

Célszerű magántanárhoz vagy csoportos nyelvórákra járni annak aki haladni is szeretne...

2021. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Semmit sem. Ugyanaz a rendszer, ugyanazok a módszerek.

A véleményem alapja: 16 év korkülönbség van köztem és a húgom között, és ugyanoda, ugyanahhoz a tanárhoz jártunk angolra általános iskolában.

A tankönyv változott, de ugyanolyan gagyinak tűnik mint amiből én tanultam, és ugyanazokat a kis történeteket, dalocskákat veszik a húgomék mint ami nekem rémlik.


Valószínűleg növekedett a sikeres nyelvvizsgák száma, de ez nem annak tudható be, hogy az állami iskolákban jobb lenne a nyelvoktatás, hanem mert egyre többen ismerik fel a nyelvtudás fontosságát (és Magyarországon fontos a papír erről, úgyhogy kell a nyelvvizsga), de ezt a legtöbb ismerősöm és én is magántanárral értük el (pedig gimiben anyanyelvi tanárom is volt), ráadásul mivel az egyetemi felvételihez szükséges legalább egy emelt érettségi, és az emelt nyelvi érettségivel egyben középfokú nyelvvizsga bizonyítványtt is lehet szerezni, így kézenfekvő, hogy egyre többen azt választják.

2021. aug. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!