Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor éreztétek azt, hogy...

Mikor éreztétek azt, hogy magabiztosan jelentkezhettek a felsőfokú nyelvvizsgára (tanár nélkül)? Hány %-os próbavizsgát/ mintafeladatot tartotok elégnek? Szóbeli/ írásbeli készségemet hogyan mérhetném fel?

Figyelt kérdés
Mennyi időt vett igénybe a felkészülés? Milyen feladatok, könyvek segítettek a legtöbbet?
2021. aug. 18. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Nem egészen 1 évvel a középfokú után mentem felsőfokra. A szókincsbővítéshez a Színes kérdések és válaszok könyvet használtam, közben rengeteg filmet, sorozatot, podcasteket, híreket néztem/hallgattam, könyveket, blogokat, fórumokat olvastam, tényleg mindent, amit el tudsz képzelni.

Jártam tanárhoz, aki a fogalmazásaimat javította, és szóban gyakoroltunk. Tudom, arra vagy kíváncsi, tanár nélkül milyen, de az írásban és a beszédben tényleg nagyon sokat segít egy hozzáértő kívülálló visszajelzése.

Bele kell kalkulálni annak az esélyét, hogy a vizsgaszituációban a stressz miatt (vagy mert egyszerűen csak olyan napod van, vagy épp olyanok a feladatok) a szokásosnál gyengébben teljesíthet az ember. Szóval minél magasabb %-ra kell törekedni, mert ha a gyakorláson épp csak át szoktál csusszanni, az élesben nem biztos, hogy elég lesz.

Vannak nyelvvizsgaközpontok, ahol lehet próbavizsgát tenni, ennek érdemes utánanézni.

2021. aug. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. aug. 19. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!