Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha németből középfokú nyelvviz...

Ha németből középfokú nyelvvizsgát szeretnék, akkor a nyelvvizsga, vagy egy emelt szintű érettségi teljesítése 60%-ra lenne a könnyebb?

Figyelt kérdés
(Amugy idén a középzintű érettségim 57% lett)

2021. aug. 22. 15:55
A kérdező szavazást indított:
Nyelvvizsga
Emelt érettségi
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Az emelt nyelvérettségi szintje mindig picivel a középfok felett van, ezért jár vele együtt a nyelvvizsga. Ha csak a nyelvvizsga megléte a lényeg, a pluszpont meg hasonlók nem számítanak, akkor a középfokú nyelvvizsga a könnyebb.
2021. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ajánlom, hogy csináld meg külön a nyelvvizsgát, és emeletezz másból (már ha kell a pont továbbtanuláshoz). Én az emelt érettségivel+az azért kapott nyelvvizsgával szívtam meg, mert csak az egyiket számították bele a pontszámjaimba. Így 78 helyett (50 az emeltért + 28 a b2 nyelvvizsgáért) csak 50-et kaptam.
2021. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2es, húú ezt nem tudtam hogy így van, akkor biztos a nyelvvizsgát fogom. Köszi:)
2021. aug. 22. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

"Az emelt nyelvérettségi szintje mindig picivel a középfok felett van, ezért jár vele együtt a nyelvvizsga."

Nem. Az emelt nyelvi érettségi szintje ugyanaz, mint a nyelvvizsgé, hiszen mindkettő B2 szintre van kalibrálva. Csak másféle feladatok vannak ebben is, abban is - meg kell ismerni mindegyiket, megoldani több feladatsort is, aztán annak alapján választani, hogy melyikben vannak szimpatikusabb típusú feladatok.

2021. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

A négyes válaszoló helyesen írja. Évekig valóban kicsit nehezebb volt az emelt, mint a B2, de pár éve "egyeztették" a szinteket, így a közép érettségi B1, az emelt pedig B2 szintnek felel meg. Az persze változó, hogy kinek melyik feladat típusok könnyebbek, de ugyanaz a szint.

Viszont mindenképpen vedd figyelembe, amit a második válaszoló is írt, mert egy adott nyelvért csak egyfajta plusz pont kapható. Tehát vagy 50 pont az emeltért, vagy 28 (C1 esetén 40) pont a nyelvvizsgáért. Sok sikert!

2021. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat🙂
2021. aug. 22. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!