Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből szeretnék középfokú...

Németből szeretnék középfokú nyelvvizsgát tenni, 2 éven belül. A szókincs vagy a nyelvtan lesz a vízelválasztó?

Figyelt kérdés

Jelenleg A2 és B1 között vagyok, de szeretném B2-ig felvinni a német nyelvtudásomat mint szóbelin és írásbelin. Szükségem lenne rá, az egyetem miatt. Igazából nem külföldi továbbtanulás vagy munka céljából, hanem csak azért, mert szükséges a diploma elnyeréséhez egy középfokú állami nyelvvizsga. Az elöljáró szavakkal és a névelőkkel bajlódok, de alapjáratban a kommunikáció és a kiejtésem jó szokott lenni. De az írásnál sokszor elvérzek...

Most leszek 11.es, középsuliban végig ötös voltam németből. Néha-néha becsúszott egy-egy nemötös, nyelvtani hibák miatt.

Gondolkodtam, hogy emelt szintű érettségit teszek németből, a plusz pontok miatt. (+ tervezek még egy tárgyat emeltezni, az ösztöndíj eléréséhez)

Kérem, nem írjatok olyan dolgokat, hogy angolt kellene tanulnod, vagy túl nehéz a német nyelv miért nem azt tanulod stb. Nekem általános iskolában (a falumban) nem volt más lehetőségem, nemzeti németes suli volt, ahol más idegen nyelveket nem tanítottak. És igen, sajnálom, hogy nem az angolt kezdtem, de most már nem mernék egy számomra teljesen idegen nyelvbe belekezdeni, miközben a németet 11 éve tanulom (emellett sváb vagyok és a legtöbben azt hiszik, hogy német származású vagyok :D).

Igaz a B2-nél, hogy ha 60% felett teljesítek minden modulon, akkor sikeres lesz a nyelvvizsgám?

Ugye nem vagyok elkésve a tanulással? Annyira rástresszelek...



2021. aug. 29. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Angolos vagyok, tavaly kezdtem csak a németet, de próbálok valamit segíteni.


A helyedben én kiválasztanék egy vizsgaközpontot, ahol le szeretném tenni. Olyat keress, ami feladata neked a legjobban megy, van ahol többet kell írni, van ahol x-elgetni, fordítani. Szóbelinél is vannak különbségek.


Ha ezzel megvagy, akkor vannak hozzá gyakorló könyvek, amiket meg lehet venni (vagy letölteni), és tele vannak a vizsgán lévő feladatokkal (szóbelihez is van). Ha ezt elkezded csinálni, akkor rá fogsz jönni mi nem megy, ami kéne. Persze ez nem elég, de ez alapján el tudsz indulni, és a vizsgán is segít, ha ismered a feladatokat. Változó, hogy hol használhatsz szótárat és hogy hol mennyire nézik a nyelvtant, de ez a feladatokból színtén kiderül. Sok ilyenben azt is leírják, hogy mire kapsz pontot, mire figyelj.


Amilyen hibák itt kijönnek, azt kell jobban gyakorolni. Ha szavak nem jutnak eszedbe, ahol nem használhatsz szótárt, akkor azt, ha a nyelvtan katasztrófa, akkor azt. Biztos te is érzed valamennyire, hogy melyik megy kevésbé, de akár a tanártól is megkérdezheted, biztos szívesen segít. Valahol mind a kettőt kellene fejleszteni, mert csak az egyikkel nem lesz meg, de így arra jobban tudsz koncentrálni, ami gyengébb.



Azt hiszem minden színten részenként 40%-ot kell elérni és összesen kell 60% felett lennie. Ha pl 80% az írás és 40% a szóbeli, akkor 60% az átlag és sikeres a vizsga.

2021. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
igen, teljesen megértelek, a német sztem is sokkal nehezebb, sztem lejjebb is vihetnék a nyelvvizsga pontot, mert jóval nehezebb mint az angol, meg mondjuk azt se értem miért kell a diplomához nyelvvizsga, mert gondolom, akkor te is az angolt nyomnád meg, nem? (mert én is így vagyok vele)
2021. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

szerintem te csinálj egy origót, az egy nagyrészt magyar nyelvű rossz vicc, de legalább úgy is lesz nyelvvizsgád, hogy nem beszéled a nyelvet. használni meg úgyse akarod utána, ah jól értem. az érettségi annyira "titkos", hogy nincs lektorálva a feladatok szintje, simán vannak évek, ahol B1es, vagy majdnem C1es feladatok vannak, ha kifogsz egy nehéz évet, cseszheted.

amúgy meg kapd össze magad, és kezdj el valóban tanulni, ne csak felszívd magad felelésekre meg szódolgozatokra, én harmadikban kezdtem és 12.ben felsőfokúztam... pedig voltak szr tanáraim és túlságosan okos sem vagyok különben.

2021. aug. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az easy German csatornát javaslom a youtubon! A podcastjaik is nagyon szórakoztatóak, mindig lehet tanulni új szavakat, kifejezéseket. Ingyenes, és van vagy 200 része. Minden nap meghallgatsz egyet, kiírod a szavakat, esetleg az anki szótanuló programba, mondattal együtt. Az italkin pedig az anyanyelvűek kijavítják a fogalmazásaid. Hallgass híreket, én most az Ndr infot hallgatom, van egy podcast része is, ahol össze vannak gyűjtve a gyerekeknek szóló hírek, azokat is szoktam hallgatni. Meg elmegyek a könyvtárba, és kikölcsönzök pár könyvet, magazint, hogy minél több forrásból szívjam magamba a nyelvet.
2021. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a szókincs lesz a vízválasztó, hallgass, olvass minél többet, úgy, hogy közben jól érzed magad, és elfelejted, hogy a nyelvvizsgára tanulsz.
2021. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!