Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2004-ben szerzett Rigó utcai...

2004-ben szerzett Rigó utcai középfokú szóbeli nyelvvizsga elvileg összepárosítható idén vagy jövőre (2022) szerzett írásbelivel, pláne ha az nem rigó utcai?

Figyelt kérdés

Ugye nem évülnek el ezek a vackok...? Egy porcikám nem kívánja, de az előrelépéshez szükségem lenne a középfokúra, viszont mát elfelejtettem, és nem is akarok megszólalni. Nem tenném le újra a szóbelit.

Ha összepárosíthatóak, mivel érdemes? Melyik a legkönnyebb, legegyszerűbb középfokú német írásbeli?



2021. szept. 8. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem évülnek el. Párosítható.



Nem vackok. A porcikáiddal érdemes beszélgetned, hogy miért is fontos a nyelvtudás, mert az.

2021. szept. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a munkahelyed... ha kell a középfokú gondolom nem csak a papir hanem a tudás is mert beszélned kell majd olyanokkal akik nem tudnak magyarul. Ha viszont tényleg cska pozició miatt kell, hogy tudjanak vmit felmutatni, hogy neked az is van, menj egy origos irásbelire és kész.
2021. szept. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Osztom az első véleményét, nem vacak a nyelvvizsga, nyilvan ha sza*tál bele mára már ezért nem tudsz semmit, de a matek és a nyelv mindig hasznos dolog lesz.

2021. szept. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem kell beszelnem senkivel semmit, egyszeruen csak egy papir amit fel kell mutatni.


A nyelvvizsga meglete meg nem jelent nyelvtudast, pont magamrol latom h amint megvan (szobeli) elfelejted ahogy telnek az evek, foleg ha nem hasznalod mert nem kell. Angolul meg ugy-ahogy megtanultam (irni es olvasni,meg hallas utan erteni, csak megszolalni ne kelljen, azt nem vallalom)tanar es iskola nelkul, de nem voltam nyelvvizsgazni. (Mondjuk azt sem kell itt hasznalni.)

Ezert nevezem vacaknak. Mert egy kieroszakolt papir, ami mogott vagy van valami, vagy nincs. De az igazi tudas es ertes nagyon nem azon mulik, hogy birtoklod-e a nyelvvizsga bizonyitvanyt.


Otigos irasbelit probaltam tobbdzor, sosem sikerult. Nekem ez nehez. Mit javadoltok meg, ami rovidebb ideig tart (nem farad le az ember a harmadik feladatnal), es esetleg mas tipusu a szamonkerese? Pl nincs benne annyi nyelvtan, rendre itt bukom el...

2021. szept. 9. 10:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki birtokolja a tudást, annak nem nehéz a nyelvvizsga. Fordítva gondolkozol. Miért nincs elég igényesség benned, hogy legalább 1 nyelvet normálisan beszélj még a magyaron kívül? Akár elvárják, akár nem? Kinyílik a világ, ha angolul vagy németül tudsz. Magyarul az értelmes tartalom 1%-a van lefordítva. Lehet ValóVilágon élni, csak nem biztos, hogy érdemes.
2021. szept. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hogy jon ide a valovilag...? Azert eleg sznob gondolkodas az, hogy a vv ertelmi szintjere degradalsz, mert nincs nyelvvizsgam. Tovabbra is ugy velem, hogy az csak egy papir, betanult feladatokkal kivalthato annak, aki magol ra, es utana dongeti a melket hogy neki nyelvtudasa van. Nekem is van, csak papir nelkul. Tovabbra is ugy velem, nem elvalaszthatatlan egymastol a ketto.


Ugyhogy visszaevezve az eredeti temara, a kerdes az, melyik tipus a legkevesebb bemagolos szivassal megszerezheto nemetbol, hogy mindenki boldog legyen? Nem, nem akarok valodi erot feccolni ebbe, szivbol gyulolom a nemet nyelvet, undorito ugy ahogy van. De itt mar csak a fele kell, ezert meg mindig ez a legkevesebb energiabefektetessel jaro opcio.

2021. szept. 9. 11:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem is érdemes vitatkozni azzal aki nem érti mire jó a tudás is nem csak a papir, és ez egy teszt az aktuállis állapotodról, ha sza*sz bele ahogy te is tetted azért van az hogy mára neked semmit nem is ér.


A kérdésedre a válasz, minden irásbelin van nehéz rész, sajnos el foglak keseriteni de TANULNOD kell rá, mert van levél is 2 az origonál, szövegértés, forditás amik szókincs nélkül nem mennek.


Ez nem olyan mint egy okj-s vizsga hogy kifizetted és megvan a papir (általában), hanem 60%-ot el kell érned rajta.


Neked szerintem tök mind1 mire mész, ha csak a papir kell, ugorj be a Józsefvárosi piacra mert többet érsz vele, ellenben tanulnod kell szerkezeteket, igeidőket, szavakat hogy tudd mi van oda leirva.

2021. szept. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jo. Hagyjuk.

Ha tudnam, hol aruljak, megvennem.

2021. szept. 9. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!